Zpět na Úvodní stránku Ozdoba hlavního nadpisu

Co se u nás kde šustlo

Spodní ozdoba nadpisu
HLEDÁME
Krkonošský Horal vás volá na pomoc. Právě vy můžete přispět k zachování jedinečného krkonošského folkloru - svým sponzorským darem i tím, že se k nám přidáte a zažijete dosud nepoznané.

Vstoupit do sekce HLEDÁME

EUROPEADE
Pojďte s námi ve vzpomínkách a představách prožít deset ročníků největšího foklorního festivalu Evropy.

Vstoupit do sekce EUROPEADE

ČLÁNKY
Vzpomínky, příhody, historky, různé pohledy na život v našem souboru a jeho radosti i strasti...

Vstoupit do sekce ČLÁNKY

Krkonošský Horal vám přeje krásný nový rok 2020

PF 2020

Přátelé naši milí, přejeme vám do nového roku 2020 ať vám v něm zdraví slouží a štěstí přeje, v duši vám vládne klid a mír - a ať je vám do zpěvu a do tance. Sobě přejeme, abychom se s vámi i v příštím roce co nejčastěji setkávali a dělali vám radost tím nejkrásnějším dědictvím po našich předcích.

Natáčení pořadu Folklorika
Pořad České televize jménem Foklorika už dlouho přináší televizním divákům zajímavosti ze světa folkloru. Teď se připravuje i díl o folkloru Krkonoš a část ho bude věnovaná i nám. Proto v pátek 17. května zažijeme hodně výjimečnou zkoušku - budeme ji prožívat v krojích a při tom nás budou natáčet kamery České televize.
Začínat se bude v 18 hodin, kdo se bude převlékat do kroje až na Střelnici, ten ať přijde už v půl šesté a převlékat se budeme dole v klubu Kotelna.

Krásné vystoupení ve skanzenu v Kouřimi
Den naplněný potěšením čekal v neděli 21. dubna 2019 - na Boží hod velikonoční - všechny ty, kteří navštívili Muzeum lidových staveb v Kouřimi. Ten den byly staré roubenky, sýpky i stodoly naplněné životem. V některých jste se mohli dozvědět mnoho zajímavého o velikonočních zvycích našich předků, jinde jste měli příležitost ochutnat typická velikonoční jídla, mohli jste si uplést pomlázku nebo si obarvit vajíčko. A také jste si mohli užít pohádku v loutkovém divadle nebo se rozveselit při krkonošských tancích a písničkách.

Horal v Kouřimi

Tancovali a zpívali už jsme ledaskde - na trávě nebo rozměklém asfaltu nebo v blátě, ale i ve sportovních halách nebo ve velkém koncertním sále. V Kouřimi se našim jevištěm stala veliká roubená stodola se dvěma vraty naproti sobě a s doškovou střechou, v níž jsme tancovali na mlatě, úplně stejně jako naši předkové, obecenstvu na dosah. To bylo pro nás to nejkrásnější místo na vystoupení a udělalo nám to obrovskou radost. Celkem ve třech vystoupeních necelou hodinu dlouhých tancovali a zpívali horálci, mladí i starší horalové a nakonec jsme si i zatancovali s obecenstvem. Lidé si to doopravdy užili a všem se to moc líbilo. Navíc se vydařilo i počasí - nebe bez mráčku bylo krásně modré, tráva smaragdově zelená a stromy mezi chaloupkami byly v jednom květu. Krásné chvíle jsme v Kouřimi zažili a budeme na ně dlouho vzpomínat a těšit se, že se v létě do Kouřimi vrátíme.

Šťastný nový rok 2019
Vážení přátelé,
starý rok se nachýlil nad svým zánikem, aby uvolnil místo pro další, v pořadí již 2019. Je zvykem říkat a přát, aby ten další rok byl lepší, bezpečnější a bohatší. Budiž. My však se spokojíme s přáním, aby Vás minula bolest, potkalo Vás štěstí a úsměv a smích byly vstupenkou do každého nového dne toho roku. To ze srdce přejeme Vám a Vašim rodinám.
Přejí Eva a Stanislav Lelkovi - Krkonošský Horal z.s.

Krkonošský Horal přeje všem veselý rok 2019

Krkonošský Horal přeje všem krásné Vánoce
Mějte se moc, moc kale, přátelé naši milí, ať žena zlostí neskáče a lopatou vás neplácá, neupannete na ledě, žánnej nemrát vám nepodsterkává za dveře "brusaře", vyhejbaj se vám ušecky daremný přitrefuňky... zkrátka ať máte kalý Vánoce pelný radostě, pokoje a sjetla vh duši vod tej betlemskej hjezdičky.

Kerkonošskej Betlém ve Vrchlabí

Vánoční koncert v Kunčicích
Krásný byl včerejší koncert v Kunčicích nad Labem. Většina z nás v tamním kostelíku Panny Marie nikdy nebyla a o to víc nás překvapilo, jak pěkný uvnitř je. Zadní část s oltářem je starší, klasicistní a je zděná. Počátkem 20. století však už nevelká kaple nestačila, proto k ní přistavěli větší dřevěnou hrázděnou část s lavicemi pro věřící. Ta je celá pěkně zdobená a působí takovým milým, útulným dojmem.
Když na Kunčice padla tma a rozzářila se okna domů i vánoční světýlka, přijeli jsme, v šatně vedlejší školy se převlékli do krojů... a před půl šestou stáli už připravení před oltářem. Během pár minut se kostelík utěšeně zaplnil a po krátkém příjemném úvodním proslovu milé paní Jarmily Kopáčkové z Obecního úřadu v Kunčicích, která dnešní koncert pořádala, jsme mohli začít.
Nejprve sólovým zpěvem a hezkým vánočním povídáním našeho vedoucího Standy... a pak i nejkrásnějšími koledami našich předků krkonošských horalů.
V některých z nich putujeme do Betléma k Ježíškovi s tím, co každý pro něho mohl sehnat za dáreček, betlémská hvězdička nám svítí na cestu a andělé na nebesích zpívají.
V jiných koledách klopotně sháníme na Vánoce co se jen dá dobrého a nejednou se při tom přihodí "ňákej daremnej přitrefuňk". Nu a jaká by to byla koleda, kdybychom nezpívali i o koledování samotném.
Lidé nám tleskají, dívají se do zpěvníčků, které jsme jim dali, co znají, to si s námi zpívají, někdy i slzička ukápne... krásně nám tady je a prožíváme každou chvilku. Všechno krásné však jednou končí... ještě všichni společně zpíváme hymnus Narodil se Kristus Pán... a je konec. Ještě si chvilku přátelsky povídáme, svařené víno si dáváme... a poté nás čeká už jen cesta k domovu.
Na koncertě byl i známý a skvělý vrchlabský fotograf pan Zdeněk Horák, který se s námi dělí o obrázky z koncertu ve fotogalerii, do které vás teď srdečně zvu. Čekají na vás na adrese https://hartanet.rajce.idnes.cz/Vanocni_koncert_s_Horalem.

Sraz na vystoupení v Kunčicích
V pondělí 17.12.2018, je od 17:30 vystoupení v Kunčicích n. Labem, kde je sraz v 16.45 hodin ve zdejší škole, hned vedle kaple. Prosíme účastníky, aby byli ve škole na čas, protože tam dojde k upřesnění průběhu vystoupení.

Zrušená zkouška scénického tance
V pondělí 10. prosince 2018 má vedoucí Standa důležité jednání, proto se ruší zkouška scénického tance.

Muzikantská a pěvecká zkouška
V pátek 7. prosince je zrušená klasická pěvecká zkouška sboru. Místo ní však od 18. hodiny bude muzikantská zkouška a zkouška sólového zpěvu. Taneční zkouška se pro nedostatek tanečníků ruší.

Zrušená zkouška a časnější čas Velké zkoušky
V pondělí 24. září je Zkouška scénického tance kvůli předvolebnímu setkání ZRUŠENÁ.

V pátek 28. září začne Velká zkouška o hodinu dříve, od 18. hodiny.

Horalské setkání na chaloupce
O víkendu 21. a 22. září 2018 se spolu sejdeme na chaloupce na Rybínových Boudách, kde se budeme školit, probírat změny v souboru i to, co nás čeká. Adresa je: Rybínovy Boudy, Studenov č. p. 9, Rokytnice nad Jizerou.

Chaloupka na Rybínových boudách

Chaloupka je zatím ne plně obsazena. Ještě hodně lidí nedalo vědět, zda jedou na chalupu, nebo nikoliv. Dopravu si, prosím, domlouvejte mezi sebou, aby auta jela vytížená. Nahoře je problém s parkováním! 
Na chaloupku je vstupné na osobu = 1ks vajíčko, 1 ks uzenka, 1ks cibule, stroužek česneku, nějaké jablko do košíčku, co kdo upeče, aby bylo ke snídani.
Pivo je zajištěné, není třeba vozit. Jídlo též zajištěné. To vše bezplatně.  Jediné, co je nutné, každý platí nocležné a služby - celkem 250,- Kč.  Ostatní pití je v režii každého.

Zrušené vystoupení a Velká zkouška
Dobrý den všem.
Rušíme vystoupení zítra 18.08. v hotelu Horizont v Peci.
Rušíme taneční zkoušku, která měla být od 19.00 dnes.
Dnes od 18.00 je pěvecká zkouška jako vždy! Prosíme, předávejte tuto informaci všem ostatním.
Lelci

Horalské prázdniny
Členové Horalu se rozbíhají, rozjíždějí a rozlétávají do všech koutů světa, na zkouškách by nás bylo málo... proto vedení souboru od 22. července do 12. srpna vyhlašuje souborové prázdniny, během kterých nebudou žádné zkoušky ani vystoupení. Poprvé se spolu sejdeme v pondělí 13. srpna od 18:00 na zkoušce scénického tance, v pátek 18. srpna od 18:00 na pěvecké a muzikantské zkoušce a poté od 19. hodiny na VELKÉ ZKOUŠCE. Užívejte všichni prázdnin, léta a života, mějte se a smějte se, to platí nejen pro členy Krkonošského Horalu.

Krkonošská kuchyně v Rokytnici nad Jizerou
Slunečné odpoledne v sobotu 21. července 2018 nás zastilo na Dolním náměstí v Rokytnici nad Jizerou, na krásné slavnosti na počest skromné, ale dobré kuchyně našich předků. V bohatém programu slavnosti jsme měli od 14:30 své místo i my s našimi písničkami a tanci krkonošských řemeslníků i nejkrásnějšími písničkami o lásce a radosti i povídáním o nejoblíbenějších jídlech našich předků. I když sluníčko hřálo tolik, až tekl asfalt, který nám byl tanečním parketem, vystoupení se vydařilo a radost z něj měli diváci, pořadatelé i my. Moc děkujeme a těšíme se, že se zase někdy v budoucnu spolu v Rokytnici setkáme. Fotografie z vystoupení naleznete na horalském Rajčeti na adrese https://krkonosskyhoral.rajce.idnes.cz/Rokytnice_nad_Jizerou_-_Krkonosska_kuchyne.

Zrušené zkoušky v pátek 6. července 2018
V pátek 6. července 2018 máme státní svátek, výročí upálení Mistra Jana Husa a proto jsou pěvecká i taneční zkouška zrušené. Znovu se spolu shledáme v pondělí 9. července na zkoušce scénického tance a v šťastný pátek 13. července na pěvecké a taneční zkoušce.

Zrušené zkoušky v pátek 8. června 2018
V pátek 8. června celou Střelnici obsadilo Taneční studio Oliver, proto jsou pěvecká i taneční zkouška zrušené. Na viděnou v pondělí 11. června na zkoušce scénického tance, kde budeme tancovat a možná i nacvičovat písničky na vystoupení v Syřenově.

Zrušená zkouška scénického tance
Protože by v pondělí 28. května mohli tancovat tak leda dva muži s jednou ženou, ne naopak jako obvykle, zkouška scénického tance je toho dne zrušená. Všem marodům a zraněným držíme palce, aby se brzo uzdravili, ty, které ten den čeká zkouška, přejeme hodně zdaru a ostatním, aby jim to v práci šlo od ruky. Příští týden se snad sejdeme v bohatším počtu.

Zrušené zkoušky a horalské setkání na chaloupce
Pozdravení všem.
Nejprve hlavní informace: v pátek 25.5.2018, není pěvecká, ani taneční zkouška! Sejdeme se v nácviku až v pondělí 28.5. (starší) a v pátek 1.6. na pěvecké a taneční zkoušce jako vždycky.

Každý, kdo pojede na chaloupku musí akceptovat změnu pobytu - ne Veverka, ale Rybínovy boudy Studenov, čp. 9, Rokytnice n. Jizerou. Sraz na chalupě je během dopoledne, nejlépe do 11 hodin.

Mapa s vyznačením polohy Rybínovy boudy

Po kliknutí na obrázek se objeví mapa ve větším rozlišení.

Kdo pojede od kostela v Rokytnici, nebo od benzínové pumpy, tak jede jižní magistrálou až na Studenov, kde Rybínovy boudy jsou na druhé odbočce nad Veverkou. První odbočka je k Bělohradské chatě. Kdo pojede z horní části Rokytnice od zdravotního střediska (to je po těch příčných asfaltových retarderech), pojede po cestě nad Veverku až ke Spolaně, kde uhne vlevo z kopce na odbočku k Rybínce.

Chaloupka na Rybínových boudách

Na chaloupku každý přiveze s sebou: špekáček (min. 1 na osobu), malinkou! cibuli, min. 1 vajíčko na osobu, kdo co upeče na nedělní snídani, kdo má, tak sterilované okurky, pití nealko je zajištěné, alko si každý bere sám. To platí i o kávě. Neberte s sebou brambory! Brambory zajistil sponzor Zemědělské družstvo Horní Branná, prostřednictvím Karla Červinky.
Muzikanti nezapomenou si vzíti na chalupu vercajk, kdo ještě nezná slova písniček, vezme si dostupné texty. Všichni pak nezapomenou na poplatek 250,- Kč za ubytování a povlečení.

Kdo se nepřihlásil a chce u toho být, může se přidat a na chalupu dorazit. Místa ještě jsou.

Krásné vystoupení v Martinicích
V sobotu 12. května bylo v Martinicích v Krkonoších moc hezky, místní Sokolové tam totiž pořádali „Pouť po našem“. Nebyla to žádná uřvaná akce plná cizích písniček plynoucích z reproduktorů, byla to taková malá a milá oslava všeho domácího a lehce přespolního. Dobře se tam jedlo a pilo, lidé z blízkého a vzdálenějšího okolí tam prodávali své výrobky nebo výpěstky... a také tam ledaskdo měl příležitost na velkém krytém pódiu nebo na trávě před ním ukázat dychtivému obecenstvu své umění.

Tak hezky nám tam bylo, až to nakonec inspirovalo článek Pouť po našem v Martinicích.

Držíme palce našemu kapelníkovi Mílovi
Náš kapelník Míla je právě v nemocnici. Držíme mu všichni palce a myslíme na něho, aby se brzy uzdravil a zvesela zase s námi hrál. Mílo, jsme s Tebou.

Poselství naší šikovné tanečnice Míši
Neveselé, truchlivé jsou poslední dobou naše taneční zkoušky. Práce, nemoc, oslava, divadlo nebo nejrůznější osobní důvody jsou příčinou nízké účasti členů souboru na tanečních zkouškách. Je to pochopitelné a děje se to všude... ale Horal má členů málo a proto pak někdy nemůžeme na zkoušce dělat to, co máme naplánováno.

Naši šikovnou a oddanou tanečnici Míšu to mrzí a proto vytvořila poselství pro každého, kdo sem zavítá...

Míšino poselství

Máte-li chuť zažít nezažité a poznat to nejkrásnější z dědictví po našich předcích, nestyďte se a klidně se přijďte podívat na některou z našich zkoušek. Budete vřele vítáni.

***VELKÉ ZKOUŠKY***
Členové Horalu pozor!
Vzhledem k vystoupení na tradiční pouti v Martinicích 12. května 2018, budou tyto následné Velké zkoušky: 13. dubna, 20. dubna, 4. května a 11. května, vždy od 19. hodiny. Jedná se o zkoušky všech součástí souboru dohromady.

8. zámecký masopust na Sychrově
V sobotu 17. února čeká nás všechny další ročník krásného a oblíbného Zámeckého masopustu na novogotickém zámku Sychrově. Konat se bude mezi 9. a 16. hodinou a budeme se tam střídat se sympatickými Horačkami a s loutkovým divadlem.

Na Sychrov pojedeme autobusem, který od KD Střelnice bude odjíždět v 8:15, v 8:30 budeme odjíždět z Jilemnice.

***VELKÁ ZKOUŠKA***
V pátek 16. února 2018 od 18:00 hodin sejdeme se všichni, abychom srovnali opět náš masopustní program a hlavně secvičili užívání mikrofonů a postavení před nimi. Standa Lelek, vedoucí souboru.

Zrušená zkouška scénického tance
Aby zdraví nabrali sílu po uplynulých vystoupeních a marodi měli čas se vyléčit, zkouška scénického tance v pondělí 12. února nebude. Sejdeme se až v pátek 16. února na VELKÉ ZKOUŠCE.

Masopustní víkend
V sobotu 10. února jsme byli svými tanci a písničkami zpestřit tradiční masopust na náměstí v Hostinném. Počasí nám celkem přálo a pod renesanční radniční věží se dvěma obry bylo veselo.

Nu a neméně veselo bylo i 11. února o Masopustní neděli v Nové Pace. Bůh Bakchus převzal od novopackého starosty pana Cogana klíče od města a jimi pak odemkl bránu pro všechno veselí a pěkné písničky. Nu a protože se Masopustní neděli říkalo také Taneční neděli, pěkně jsme si i zatancovali a na závěr mohli všichni lidé vidět i tradiční pochování basy.

***VELKÉ ZKOUŠKY***
Zdravíme v roce 2018 prvně, vás všechny.

Protože máme před sebou Sychrov, dle dohody vyhlašujeme termíny Velkých zkoušek na dny 12. ledna, 26. ledna a 9. února 2018, abychom nacvičili program naprosto precizně. Začátek společné zkoušky zpěvaček a hudby bude vždy od 18.00 hodin, tanečníci se připojí vždy v 19.00 hodin. Program byl všem rozeslán e-mailem.

Eva a Standa

Přání vod horalskýho šéfa Standy
Tak vosazenctvo!
Další rok je vh pr...opadlišti dějin a my hnedle, tervám že s chutěj, vyšlápneme do toho dalšího, a že prej lepčího. Musíme vykročiť pravou pačmákou! Hecky jí zvednouť, honně vysoko, srounať chodillo do vodorouna a ... Pozor! Eště se kouknouť, estli šlápneme na čisto, esli se tam něco neplete a nezas...špiníme si čůchu. Dyž je to dobrý, tak zhůru do novýho roku. Peuně vykročiť a hlauně si přáť honně štěstí. Na Titaniku se vo zdraví mohli vopírať a bylo im to perď co naplat, dyž neměli štěstíčko. Jó a cestou zdraute každýho. Co dyby to byl politik z komunálu, nebo třá až zh ulády a něco khápnul folkloru. Tak šťasnou cestu do tý štrapáce, vespolek. A zvostaňte nám uěrný.
Standa a Eva

PF 2018 - Hodně zdraví a štěstí všem přeje Krkonošský Horal

Zpěvníček na Krkonošské zpívání v Betlémě
Kdo by měl v pátek 22. prosince chuť si s námi zazpívat krkonošské vánoční koledy, tomu přijde možná vhod jejich zpěvníček, který tu pro vás máme ke stažení a pár jich budeme mít i pro vás vytisknutých na místě.

Zrušená pěvecká zkouška
Z důvodu nadcházejících studijních povinností vedoucí zpěvačky Lucky se nebude konat dne 8. prosince pěvecká zkouška. V pátek 15. prosince pěvecká zkouška bude s Hankou a začneme trénovat masopustní písničky.

Rozsvícení vánočního stromu u babiček a dědečků
Když se v pátek 1. prosince na Vrchlabí snesla tma, byl to ten pravý čas to, aby Horal svým zpěvem a malý Horálek zpěvem a tancem vnesly pravou vánoční náladu do duší babiček a dědečků z Domova pro seniory v Žižkově ulici. I přes velký mráz se jim naše vystoupení moc líbilo a rozsvícený vánoční strom poté rozžehl plamínky radosti i v jejich očích.

***VALNÁ HROMADA***
Zdravíme všechny členy Horalu.

Dovolujeme si Vás pozvat na Valnou hromadu RNS Krkonošský Horal z.s., která se bude konat dne 3. listopadu 2017 od 19.00 hodin na Malém sále KD Střelnice ve Vrchlabí. Na programu bude bilance činnosti od poslední VH, rozbor činnosti do příštího období a diskuze.

Všichni členové souboru jsou zváni a v souladu se Stanovami se i očekává stoprocentní účast.

Zdraví Lelci

Doplnění od Lenky: Lenka vzkazuje všem, ať si na Valnou hromadu přinesou hrneček.

Doplnění od Lucky: Před Valnou hromadou se bude od 18:00 konat pěvecká zkouška, na kterou by však měli přijít i všichni muzikanti.

Tanec dvou párů v Hotelu Horal
Ve středu 1. listopadu od 20:00 budou tancovat dva páry s hosty hotelu Horal ve Špindlerově Mlýně. Sejdeme se buď před 19. hodinou u Standy nebo v 19:00 u Střelnice.

Horalské setkání na chaloupce
Ve dnech 7. a 8. října 2017 (sobota,neděle) se sejdou členové Horalu, kteří mají čas a chuť, na chaloupce Veverce ve Studenově nad Rokytnicí nad Jizerou. Poplatek za osobu je na místě 250 Kč, vklad ke společnému stravování je 2x špekáček, 2x vajíčko, 1x cibule, pár brambor, na neděli ke snídani co kdo má rád, nápoje co kdo pije a unese. Dopraví se tam každý sám v průběhu sobotního dopoledne.

Zrušená zkouška scénického tance a pěvecká zkouška
V pondělí 28. srpna je zrušená zkouška scénického tance. V pátek se nebude konat pěveká zkouška, tanečnice a tanečnici trénovat budou.

22. ADÁMKOVY FOKLORNÍ SLAVNOSTI V BETLÉMĚ
V neděli 27. srpna nás čekalo vystoupení na festivalu Adámkovy folklorní slavnosti. Odehrávalo se v nádherném Betlémě, kteréžto jméno nese nejstarší část města Hlinska, plná nádherně opravených starodávných roubenek místních řemeslníků, sloužící dnes co muzeum. Hlinecký soubor Vysočan, soubor z Chodska Mrákov, Krkonošský Horal, soubor z Valašska Bača i soubor Azcapotzalco z Mexika, ti všichni celé odpoledne dělali radost svým tanečním, muzikantským i pěveckým uměním a podařilo se to, byla to nádhera, moc se to líbilo obecentvu i nám všem. Až bude čas a psavá nálada, napíšeme o slavnostech článek, ať zachována je ta krásná vzpomínka pro nás všechny.

VELKÁ ZKOUŠKA
V pátek 25. srpna 2017 bude Velká zkouška (generálka) a je pro všechny členy a složky povinná. Od 18.00 je asi zkouška pěvecká, potom následuje generálka. Čekáme všechny. Kdo je omluvený, tak pochopitelně nebude.
Stanislav Lelek, vedoucí souboru

Zrušené zkoušky
V pátek 18. srpna jsou všechny zkoušky zrušené, abychom si oddechli po včerejším vystoupení a nabrali sil na další zkoušky i další krásná vystoupení. Jedno nás čeká už příští týden v neděli, kdy vyrazíme do Betléma v Hlinsku v Čechách, na Adámkovy folklorní slavnosti.

Nádherné vystoupení u nás ve Vrchlabí
Včera - 17. srpna 2017 - bylo u nás ve Vrchlabí moc hezky. V Červeném Kostelci totiž probíhá známý mezinárodní folklorní festival a tři soubory si z Kostelce odskočily, aby občanům i návštěvníkům Vrchlabí tancovaly a zpívaly na našem drobném festiválku přiléhavě zvaném Folklorní ozvěny. Tak jsme si užili nádherných tanců krásných lidí z Taiwanu, rychlé tance z Makedonie, horkokrevné tance našich duší spřízněných Slováků... a po nich přišla řada na nás.
Měli jsme trochu strach, aby si lidé neřekli něco jako: „Á, tejdě už bude terlovať jen Horal, ten známe, dem domu.“ Ale nic takového se nestalo a my tak mohli všechny potěšit pásmem šeucouskejch a kalcouskejch tanců včetně dvou, jež jsme tancovali lidem pro radost poprvé. A pak i tanci jiných řemeslníků i těmi, které se tancovaly jen pro radost. Nádherné vystoupení to bylo, obecenstvo si ho doopravdy užilo... a nám tak udělalo obrovskou radost. Děkujeme.

Známý vrchlabský fotograf pan Zdeněk Horák vyfotografoval během Folklorních ozvěn nádhernou fotogalerii, kterou najdete na adrese http://hartanet.rajce.idnes.cz/FOLKLORNI_OZVENY_VRCHLABI_17.8.2017.

Mimořádná zkouška celého Horalu!!!
Pozdravení všem.
Zvu všechny členy souboru, včetně dětské složky, na pondělní konání nácvikových zkoušek následně.

Děti od 17.00 na Malém sále, od 18.00 hodin senioři tamtéž a od 18.30 členové taneční složky, senioři a hudba na jevišti s generálním nácvikem pro vystoupení na náměstí Vrchlabí.

Standa Lelek, vedoucí souboru

Mimořádná muzikantská zkouška!!!
Na středu 9.8.2017 od 18. hodiny svolává Lucka mimořádnou zkoušku hudby na čtvrteční vystoupení. Zpěváci se mohou přidružit.

KRKONOŠSKÝ HORAL SE VRÁTIL Z FESTIVALU EUROPEADE
Ve středu odpoledne 2. srpna se třídenním autobusovým cestováním zcela umořený Horal vrátil z cesty do dalekého Finska, z nádherného festivalu Europeade, který se letos konal ve finském městě Turku.

Tři pouliční vystoupení, úspěšná účast na koncertu pěveckých sborů, průvod i závěrečný finálový tanec, to a také mnohé další byly zážitky, na které budeme zaručeně dlouho vzpomínat. Až bude čas a psavá nálada, napíšeme vám sem o něm víc a podělíme se o své příjemné zážitky s každým z vás.

Zkoušky v pátek 30. června 2017
V pátek 30. června se koná zkouška hudby, které se bude účastnit i pěvecká část souboru, vzhledem k nácviku na Finsko. Na tuto část zkoušky zvu i mladá děvčata z taneční složky pro posílení I. hlasů a také Štěpána. Je třeba procvičit samostatné pěvecké vystoupení v Turku - doučit se slova textů a melodiku. V Turku bude na pěvecké přehlídce hrát celá kapela!
Taneční složka bude na své zkoušce trénovat finálový tanec, který budeme tancovat 30. července na Slavnostním ukončení festivalu Europeade.

Dřívější čas počátku zkoušek scénického tance
Od 26. června 2017 budou zkoušky scénického tance začínat již v 18 hodin.

KRKONOŠSKÝ HORAL ŽIJE A ZÁŘÍ
Nelehké období zažíval náš soubor před rokem... starší muzikanti postonávali, mladší žádní nebyli... a my museli odříkat vystoupení, protože by nám na nich neměl ke zpívání a tancování kdo hrát. Náš šéf Standa volal o pomoc na všechny strany, i do naší skříňky na náměstí napsal vzkaz, že nepříjdou-li k nám noví muzikanti, bude muset Horal zahájit „útlumovou činnost“. Neúnavné hledání a pomoc dobrých lidí však přinesly své ovoce, přišli k nám noví muzikanti, hrozba byla zažehnána a Horal znovu může svou hudbou, zpěvem a tancem dělat lidem radost a připomínat jim jejich kořeny.

Po Vrchlabí však jde dodnes o Horalu řeč, že už se dávno rozpustil, rozpadl a rozešel, že už žádný Horal není a nebude. Nic z toho však není pravda a pokud máte chuť, pojďte se o tom přesvědčit na některé z našich vystoupení nebo se na nás přijďte podívat na některou z našich zkoušek. Budete vřele vítáni.

Poděkování Městu Vrchlabí za příspěvek
24. května zasedala vrchlabská rada města a jedním z bodů jejího jednání byl příspěvek našemu souboru na cestu na festival EUROPEADE do dalekého Finska. Nakonec byl schválen příspěvek ve výši 10 000 Kč. Děkujeme.

Horalské setkání na chaloupce
Ve dnech 3. a 4. června 2017 (sobota,neděle) se sejdou členové Horalu, kteří mají čas a chuť, na chaloupce Veverce ve Studenově nad Rokytnicí nad Jizerou. Poplatek za osobu je 250,00 Kč, vklad ke společnému stravování je 2x špekáček, 2x vajíčko, 1x cibule, na neděli ke snídani co kdo upeče (nepřehánět!), nápoje co kdo pije a unese. Dopraví se tam každý sám v průběhu sobotního dopoledne. Předpokládá se, že bude hezké počasí tak si uděláme venku táborák, budeme zpívat, tancovat a veselit se. Kromě toho se však budou probírat i nejrůznější souborové záležitosti.

Výzva pro horalské muže od šéfa souboru
Zdravím pánové.
Vzhledem k situaci, která nastala ohledně šití košil, dovoluji si Vás všechny poprosit, abyste nejpozději do večerních hodin pátku 2.6.17 poslali tyto údaje a míry o své postavě:

- obvod krku v cm,
- nárameník rozměr od límce k rameni, kde je šev rukávu,
- délku paže, tedy konkrétně rukávu,
- délku zad od límce až pod zadek, kde košile bude končit.


Přidejte své jméno a vše pošlete na souborový e-mail krkonossky.horal@seznam.cz. Kdo by si s tím nevěděl rady nebo si nebyl jistý, nechť přijde v pátek od 19. hodiny na taneční zkoušku a tam ho změřím.

Zrušená pěvecká zkouška
Naše pěnice uličnice se rozhodly, že v pátek 2. června nebudou mít vůbec, ale vůbec žádnou zkoušku, protože se prý nazpívají o víkendu na chaloupce dost. My tanečníci však musíme bez odmlouvání na zkoušku přijít, protože jsme netancovali minulý týden, kdy přišla zkouška zrušit, protože bylo málo mužů.

Krásné vystoupení v hotelu Harmony
V sobotu 20. května jsme prožili krásné vystoupení v Hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně. Obecenstvo bylo vřelé a na nás natěšené, naše písničky a tance mu udělaly velikou radost a to moc a moc potěšilo nás. Radost některým z nás udělalo i tancování ve zbrusu nových krojových botech.

Velká zkouška
V pátek 19. května od 19. hodiny bude na Střelnici probíhat Velká zkouška, která bude generálkou na nadcházející vystoupení v Hotelu Harmony. Předcházet jí bude pěvecká zkouška, s níž započneme přesně úderem 18. hodiny a 30. minuty.

Zrušená zkouška scénického tance
Zkouška scénického tance v pondělí 15. května 2017 se konat nebude z důvodu předpokládané nízké účasti.

Všechny zkoušky v pátek 28. dubna jsou zrušené
Nám ten náš Horal asi někdo proklel. Tolik lidí dneska sklátily všemožné viry, bacily a bakterie, že nám nezbylo, než zrušit dnešní pěveckou i taneční zkoušku. Všem marodům držíme palce, aby se brzy uzdravili a samozřejmě nejen těm z Horalu.

Krkonošský Horal má novou tanečnici
Jedné duši nadšené pro tanec se v novém domově stýskalo po tancování, hledala... našla si naší stránku a na ni rozpis zkoušek... a po pár dnech váhání se vydala na naši páteční zkoušku. S radostí jsme ji mezi námi přivítali... a protože si zkoušku užila, bude s námi tancovat i dál. Vítej, Barčo, máme radost, že jsi k nám přišla.

Místo pěvecké zkoušky bude muzikantská
V pátek 31. března 2017 v 18:00 hod. se sejdou naši muzikanti, aby si pořádně zahráli na ryze muzikantské zkoušce. Pěvecká zkouška se v pátek 31. března proto zcela ruší.

Krkonošský Horal členem Folklorního sdružení Severní Čechy
Ač je Vrchlabí už desítky let součástí Královéhradeckého kraje, foklorní sdružení Královéhradeckého kraje náhle náš soubor nechtělo znát, když tam náš vedoucí Standa žádal o podporu. Řešení nastalé situace bylo po ruce a bylo elegantní - sousední kraj začíná hned za potokem Bělou a většina fokloru, jemuž Krkonošský Horal nedá zhynout, pochází právě z něj... proto se s platností od 1. 3. 2017 Krkonošský Horal stává členem folklorního sdružení Severní Čechy, do něhož nás přijali přátelsky a s otevřenou náručí.

Pěvecké vystoupení v Nové Pace
O Masopustní neděli „Esto mihi“ dobře bylo odpoledne v Nové Pace - žertovalo se tam, hrálo divadlo... ale především zpívalo. Krkonošský Horal trápily viry a bakterie, ale naštěstí zůstalo dost statečných na to, aby si dobře naladěné obecenstvo užilo více než třičtvrtě hodiny těch nejveselejších horalských písniček.

Krásné vystoupení na Sychrově
Zámecký masopust na Sychrově je jedním z našich nejkrásnějších a nejoblíbenějších vystoupení. Je to díky tomu, že vystupujeme na krásném novogotickém zámku, je to díky tomu, že tam máme několik vystoupení za celý den, je to i díky přátelení, zpívání a tancování se sympatickým souborem jménem Horačky. Letos se nám Zámecký masopust vydařil... 18. února bylo pěkné počasí, proto přišlo hodně lidí a nám se v nich podařilo probudit tak dobrou náladu, že si všechna tři naše vystoupení doopravdy užili a jejich radost byla i radostí naší. Moc děkujeme a budeme dlouho vzpomínat.

V pátek se nebude ani tančit
E-mailem přišla veliká změna, v pátek 17. února se ruší nejen pěvecká, ale i taneční zkouška, sejdeme se až v sobotu.

V pátek se nebude zpívat, ale tančit se bude
Naše pěnice se rozhodly, potvůrky, jít „za zkoušku“ a nechat nás, tanečnice a tanečníky, na trénování docela samotné. Takže se v pátek 17. února 2017 pěvecká zkouška ruší, ale taneční zkouška se koná.

Poslední možnost přihlásit se na festival EUROPEADE
V pátek 10. února 2017 na Velké zkoušce budou mít všichni dosud nepřihlášení horaláci poslední příležitost přihlásit se k účasti na festivalu Europeade, který se uskuteční v době od 26. do 30. července ve finském městě Turku. Kdo tam bude, bude tancovat, zpívat a veselit se s krásnými lidmi z celé Evropy... kdo se však nepřihlásí, ten BUDE DOMA za pecí hořce plakat a opožděně litovat.

Velká zkouška
V pátek 10. února 2017 se od 19. hodiny sejde celý Krkonošský Horal na Velké zkoušce, která bude generálkou na Zámecký masopust na Sychrově.

Zrušená zkouška scénického tance
V pondělí 23. ledna 2017 se ruší zkouška scénického tance, aby se vedoucí Standa i všichni ostatní horaláci uzdravili a v pátek jsme se zase sešli zdraví a veselí na pěvecké a taneční zkoušce.

Zrušené zkoušky v pátek 20. ledna 2017
Viry, bakterie, bacily a jiné podobné prevíťoviny se rozhlížely, chtivě zakroužily... a vrhly se na Krkonošský Horal. Tolik nás sklátily, až bylo nutné kvůli tomu pěveckou, muzikantskou i taneční zkoušku zrušit. Snad se přes víkend zmátoříme.

Zrušená zkouška scénického tance
V pondělí 16. ledna 2017 se zkouška scénického tance pro plánovanou a nutnou nepřítomnost vedoucího Standy ruší.

Závazné přihlášení na festival EUROPEADE
V čase od 24. července do 1. srpna pojede Horal na festival EUROPEADE do finského města Turku, aby tam dělal lidem radost tancem a zpěvem, i sám sobě setkáváním se stejně naladěnými lidmi z celé Evropy. Zájemci o tuto cestu nechť se přihlásí u vedoucího Standy nejpozději do 31. ledna.

Nový čas zkoušek scénického tance v roce 2017
Jak bylo domluveno na poslední zkoušce scénického tance v loňském roce, v roce 2017 se k pondělním zkouškám scénického tance budeme scházet od 18:30, o půl hodiny déle, aby ji všichni stíhali.

Pěvecká zkouška 6. ledna se RUŠÍ
Kvůli příliš malému množství ze zkoušky dosud neomluvených pěnic a pěvců i kvůli příliš velkému množství sněhu se pěvecká zkouška v pátek 6. ledna 2016 ruší.

Na zkoušce v pátek 6. ledna se budou brát míry na nové boty
Muži a hoši ze souboru, všichni budou 6.1.2017 od 19.00 hodin na Střelnici. Budou se měřit obě nohy a chodidla přes přiléhavou silnější ponožku. Kdo bude chtít nové boty, bude tento večer vedoucímu Standovi k dispozici.

Kamarád Míra odešel do muzikantského nebe
Míra Drábek Smutnou zprávu přinesl konec roku pro všechny členy Horalu, i všechny blízké, kamarády a příznivce. Dne 27. prosince 2016 přestalo bít srdce našeho kamaráda, dlouholetého člena Horalu a nezapomenutelného muzikanta Míry Drábka. Navždy utichla jeho harmonika a proto prosím, otevřme oponu poslední jeho scény, aby jeho duše mohla stoupat do muzikantského nebe. Pokoj jeho duši a velká čest jeho památce. Dál bude žít v našich krásných vzpomínkách a v každém horalském srdci.

Na pátek 30. prosince 2016 od 18. hodiny svolává vedoucí Horalu Standa mimořádnou pěveckou zkoušku. Na ní budeme trénovat písničky, které rád hrával a které mu zazpíváme na jeho poslední cestě.

Poslední rozloučení se bude konat dne 3. ledna 2017 od 14:30 v kostele svatého Vavřince v Jilemnici.

Krkonošský Horal přeje všem krásné Vánoce
Zdravime vás ušecky a přejeme vám v týlle tajemný noci, kdy na nebesích andělé tejnořej, darouničci putujou s dárečkama do Betléma k Ježíškoj a i ten nejchudší horák se nají dosyta, aby se koláče nesrazily, bába nezbrunčila, ani ste neupalli na ledě a vaše Vánoce byly pelný jasu nebeský hjezdičky, radostě, vůně, klidu a míru.

Poslední horalská zkouška
V pátek 17. prosince 2016 proběhla poslední letošní horalská zkouška, při které jsme si hezky zazpívali, zamlsali si a nadělili si dárečky. Teď už se budeme těšit na Vánoce... a sejdeme se zase napřesrok.

Pohoštění obecní polévkou
V sobotu odpoledne 3. prosince bylo ve Studenci mooooc dobře. Každému, kdo v tom mrazivém a slunečném odpoledni přišel, tam ochotně a zadarmo nalili výtečnou gulášovou polévku, která zahřála a zasytila i toho nejchudšího a nehladovějšího horala. Nu a když tak všichni byli najedení a spokojení, s radostí se nechali potěšit krásnými vánočními písničkami a tanci Horálku a Horalu a vřele nás odměnili potleskem. Moc krásné vystoupení to ve Studenci bylo a rádi na něj budeme vzpomínat.

Pěvecká zkouška nebude, taneční ano
V pátek 2. prosince budou naše pěnice a pěvci šetřit svoje „herlla“ na nadcházející zítřejší vystoupení ve Studenci. Tanečnice a tanečníci však od 19. hodiny bez odmlouvání přijdou a budou tancovat a tacovat, dokud nepadnou. :o)

Předvánoční jarmark v Nové Pace
Příjemná sobota 26. listopadu 2016 zastihla Horal i Horálek na náměstí v Nové Pace, kde bylo ten den mnohé k zažití, koupení i ochutnání. Zpívalo se tam hlasy dětskými i dospělými, hrálo se na všechno možné, tancovalo... ke krásné předvánoční náladě přispěl svými písničkami a tanci i Krkonošský Horálek a nakonec i Krkonošský Horal. Na závěr se rozzářil vánoční stromeček a na nebi vykvetly ohnivé květy nádherného ohňostroje.

První adventní vystoupení
První adventní vystoupení nás letos čekalo ještě před začátkem Adventu - v pondělí 21. listopadu 2016. Toho dne jsme zavítali do Domu s pečovatelskou službou v Horní Branné, abychom tam zahráli, zazpívali a zatancovali a vnesli tak tamním babičkám a dědečkům do duší a do očí jas betlémské hvězdičky. Nejlépe se to podařilo pětiměsíční Terezce, která tam co Ježíšek spokojeně ležela v kolébce, ani očko nezamhouřila, ale jen si tam spokojeně mrskala ručičkama a nožičkama, dumlala tkaničku od zavinovačky a ani nezakňourala. Roztomilí byli i naši milí Horálci a jejich tanečky. My jsme probudili krásné vzpomínky na dětství a mládí, vždyť ledaskterý dědeček nebo babička jako mladí chodili ve stejných krojích a zpívali si před Vánoci tak jako dnes my jim. Krásné chvíle jsme tam s nimi zažili... a když si babičky s námi potichounku na konci zpívaly „Narodil se Kristus Pán“, byla to pro nás chvíle, na níž dlouho nezapomeneme.

Velká zkouška
Jak bylo domluveno při setkání na chaloupce, v pátek 25. listopadu 2016 se od 19:00 uskuteční v Malém sále KD Střelnice Velká zkouška, která bude generálkou na vystoupení na Předvánočním jarmarku v Nové Pace.

Horské setkání všech členů Horalu
Krkonošský Horal zažije ve dnech 19. a 20. listopadu 2016 horské setkání všech svých členů. Odehraje se na chatě Veverka v Rokytnici nad Jizerou - Studenově.

Jak bylo ujednáno, odjezd na chaloupku je individuální, pro ty, kteří jedou přes Vrchlabí a neznají cestu, je sraz u Střelnice v 8:30, odjezd bude v 9:00 v koloně. Ti, co jedou z míst západně od Vrchlabí, jedou přímo, nebo vyčkají na hlavní silnici na příjezd kolony. Sraz v Rokytnici je v 10:00 u KRNAPu.

Zápisné na setkání je: 2 vajíčka, 1 - 2 střední cibule, 3 - 4 střední brambory, 2 kvalitní špekáčky; co kdo upeče (štrůdl, koláč, buchty atd.), kdo může, tak ovoce, nápoje co kdo pije a unese. Základní strava a dobrý čaj budou zajištěny ze zdrojů souboru.

Poplatek za ubytování na chalupě činí 200 Kč za osobu a noc, který se bude platit přímo tam Romaně. Nezapomeňte si vzít spacák, popřípadě karimatku, lehkou obuv na přezutí a hlavně dobrou náladu.

U příležitosti setkání se provede základní školení členů, proberou se různé problémy ze života souboru a apod., budeme společně zpívat a dobře se mít.

Zrušené zkoušky
V pátek 18. listopadu 2016, den před odjezdem na horské setkání na chaloupce, se pěvecká a taneční zkouška ruší.

KRKONOŠSKÝ HORAL ZAZÁŘÍ V NOVÝCH KROJÍCH!!!
Dobrá zpráva dnes čekala nás všechny. Nadace Agrofert vypsala grant PODPORA AMATÉRSKÝCH FOLKLORNÍCH SOUBORŮ 2016 a naše žádost v něm uspěla. Krkonošskému Horalu se tak po dlouhých letech splní sen a všichni budeme mít nové kroje a boty. Máme obrovskou radost a už se moc těšíme, až pro vás budeme poprvé v nových krojích hrát, zpívat a tancovat.

Zahajují se pondělní zkoušky scénického tance
ŽENY POZOR! Po zralé úvaze a promyšlení všech „pro i proti“ docházíme k závěru, že počínaje pondělím 31. října 2016 zahajujeme opět naše setkávání v tanečním kolektivu žen. Vždy od 18:00 hodin (není podmínkou) se sejdeme na Malém sále Střelnice za účelem zopakování již naučených tanců a výuky tanců nových. Nebude od věci, pakliže se tohoto nácviku zúčastní i někteří muži zpěváci. Obohatíme tak svůj projev.

Zrušené zkoušky v pátek 28. října
V pátek 28. října 2016 se vinou obsazenosti Kulturního domu Střelnice ruší všechny zkoušky.

Zrušená pěvecká zkouška
V pátek 7. října 2016 se ruší pěvecká zkouška vinou nemoci naší vedoucí zpěvačky Lucky.

Oslava Dne seniorů
3. října 2016 jsme byli v Domě s pečovatelskou službou na Liščím kopci, abychom tam pro všechny tamní babičky a dědečky zazpívali naše krkonošské písničky. Před námi všechny potěšil svými dětsky roztomilými tanečky a písničkami Krkonošský Horálek, i my jsme po nich sklidili po každé písničce potlesk a celá oslava Dne seniorů byla moc příjemná i pro nás.

Zrušená taneční zkouška
Vinou tance dvou párů v Harrachově a pracovního či soukromého zaneprázdnění ostatních tanečníků se v pátek 30. září 2016 ruší taneční zkouška.

Zrušené vystoupení v Nové Pace
Tolik jsme se těšili, že zpestříme našimi starodávnými písničkami putování časem každému, kdo zavítá v neděli 25. září 2016 do Nové Paky na slavnost zvanou Časostroj... žel krutá nemoc hepatitida či žloutenka typu A zvaná hrozí natahovat spáry své po občanech novopackých... proto byla celá slavnost zrušena.

My chudáci horaláci
tejdě vám tu poudáme,
že kde zpívať nemáme.
Daremně je s kalým dnem,
už si ani neverznem.

Bramborobraní podruhé a podrobněji
Co jsme včera slíbili, to dneska plníme... pokud máte chuť, vydejte se s naším novým článkem v představách s námi na nádherný foklorní festival Bramborobraní do historického města Třebíče. Ocitněte se chvíli v našich krojích a poznejte, jak krásné je být členem Horalu, hrát, zpívat a tancovat lidem pro radost.

XVIII. ročník folklorního festivalu Bramborobraní v Třebíči
Po dlouhé cestě pošmourným a deštivým dnem nás v historickém městě Třebíči čekalo odpoledne plné sluníčka, krásných písniček a tanců několika foklorních souborů, i tři vystoupení, při nichž jsme udělali obecenstvu radost svými řemeslnickými, zamilovanými i jinými písničkami, tanci a vyprávěním. Krásný zážitek to byl i pro nás a proto píšeme o Bramborobraní i článek. Až bude dopsaný, dáme vám vědět, abyste i vy mohli ve svých představách prožít to výjimečné odpoledne s námi.

Muzikantské zkoušky
Naši muzikanti si budou každý lichý týden od 18. do 19. hodiny chodit zahrát naše krásné písničky. Budou hrát ke zpívání našim pěnicím a pěvcům v Malém sále KD Střelnice ve Vrchlabí. Tento týden zkouška odpadá, takže poprvé se sejdou v pátek 30. září 2016 od 18 hodin.

Změna času odjezdu na Bramborobraní do Třebíče
V sobotu 17. září 2016 se sejdeme u Střelnice kolem 6:45, odjíždět budeme v 7:00. V 7:10 budeme v Hrabačově, v 7:15 naložíme posily, čekající na nás v Jilemnici a ve Studenci u cukrárny budeme asi v 7:20. Zpátky z cesty té daleké se navrátíme kolem 23. hodiny.

Pěnice půjdou za zkoušku, tanečníci ne
Naše milé pěnice a pěvci se rozhodli jít v pátek 16. září za zkoušku, proto se v tento ten pěvecká zkouška ruší. Zatímco pěvecká část Horalu bude šetřit hrdla a dech na vystoupení v Třebíči, taneční zkouška se konat bude a bude věnována prvním krokům naší nové tanečnice Míši na cestě za radostí z našich krásných tanců.

Staročeský jarmark na hradě v Mladé Boleslavi
Sluníčko žhavě zalévalo svými paprsky velké město Mladou Boleslav, když jsme tam dne 10. září přijeli, abychom na prostorném hradním nádvoří udělali lidem radost našimi písničkami a tanci. Ač obecenstvo nebylo početné, bylo vřelé a obě naše vystoupení si moc užilo, což bylo pro nás velkou radostí. Spoustu krásných fotografií z vystoupení Horálku i Horalu si užijete ve fotogalerii Horal a Horálek v Mladé Boleslavi na horalském Rajčeti.

Horal má novou tanečnici
9. září jsme na taneční zkoušce přivítali s radostí mezi námi novou tanečnici Míšu. Jsme moc rádi, že k námi přišla a přejeme jí, aby v Horalu našla radost z tance a krásných krkonošských písniček, přátelství... a jednou možná i lásku, tak jako mnoho jiných v dlouhé minulosti našeho souboru.

Zrušená pěvecká zkouška
V pátek 9. září se pěvecká zkouška nekoná, neb se naše pěnice rozhodly šetřit své slavičí hlásky na sobotní vystoupení na hradě v Mladé Boleslavi. Tanečníci a tanečnice se šetřit nebudou ani trochu a od 19. hodin se v Malém sále na Střelnici sejdeme na pořádné zatancování.

Vystoupení v hotelu Horizont
Krásný a vlahý večer v sobotu 3. září nás zastihl ve známém hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou, kam jsme přijeli udělat radost jeho hostům svými tanci a písničkami. Přijati jsme byli vřele, obecenstvo si naše vystoupení doopravdy užilo a udělalo nám velkou radost. Děkujeme.

Dožínky v muzeu
Krásné září, plné zpěvu, tance a snad i potlesku spokojeného obecenstva čeká letos Krkonošský Horal. První ze záříjových vystoupení jsme prožili v pátek 2. září 2016 v našem domovském městě, milovaném Vrchlabí, v parčíku za Krkonošským muzeem ve Čtyřech domcích. Krakonoš po zamračeném dopoledni přičaroval odpoledne sluníčko a velké teplo a kdo odpoledne přišel, mohl na pár krásných chvil zapomenout na současnost při bezmála dvou hodinách tanců, písniček a vyprávění Krkonošského Horalu i při kerkonošských poudačkách divadelního souboru Montalban z Jilemnice. Krásná událost to byla a pohlazení po duši. Krásné obrázky naleznete na facebookové stránce Krkonošského muzea.

Zrušená taneční zkouška
Prázdniny a dovolené komplikují trochu Horalu život... v pátek 19. srpna 2016 by bylo na taneční zkoušce málo tanečníků, proto se taneční zkouška ruší a „choudy ďučata naše terlovací tejdě mužou jen selzičky roniť... nebo se řebiť.“

V Horalu bude znovu do zpěvu
V pátek 19. srpna 2016 od 18. hodiny se bude konat první pěvecká zkouška po letní pauze.

Chystáme se na vás
Horalské prázdniny skončily a my znovu pilně trénujeme a chystáme se na nadcházející nádherná vystoupení, která nás čekají v září.

Horalská budoucnost
30. června 2016 ve 3:20 se narodila nová budoucí členka Horalu Terezka. Měli jsme velikou radost, když s námi 5. srpna zažila svou první horalskou Velkou zkoušku.

Horal má prázdniny
Členové Horalu se s počátkem července a prázdnin rozprchli na všechny strany, poznávají svět a jeho krásy, proto jsou v červenci všechny zkoušky zrušené. Projdou celým sjetem, vrátí se do našich Krkonoš... a znovu se všichni sejdou v pátek 5. srpna 2016 od 19. hodiny na Velké zkoušce.

Táborák u Evči Hájkové
Evča Hájková zve všechny členy Horalu k sobě do Dolního Dvora na táborák. Ten si spolu užijeme v sobotu 25. června 2016. Kdo bude chtít, může přijet už po obědě, jinak začneme kolem 16. hodiny.

Sraz před vystoupením
V pátek 24. června 2016 budeme odjíždět na vystoupení od KD Střelnice v 19:00.

Velká zkouška
Všem členům na vědomost se dává, že svolána je na pátek 17..6. od 19.00 hodin do Malého sálu Střelnice Velká zkouška celého souboru.

Krásné vystoupení v hotelu Clarion
V sobotu 28. května 2016 nás vřele přivítali hosté hotelu Clarion ve Špindlerově Mlýně a naše zhruba hodinu a půl dlouhé vystoupení, při němž si užili našich veselých písniček a tanců a zatančili si s námi, je naplnilo radostí. Děkujeme vám, lidé dobří, takové nádherné chvíle činí náš život krásnějším.

Krásné vystoupení v hotelu Harmony
Ve čtvrtek 26. května 2016 jsme udělali velkou radost svými písničkami a tanci hostům krásného hotelu jménem Harmony Club Hotel **** ve Špindlerově Mlýně. Obecenstvo si naše vystoupení, při němž jsme střídali starodávné krkonošské tance s tancem s lidmi z obecenstva, velmi užilo a udělalo tak velkou radost i nám. Děkujeme a za necelý měsíc se těšíme v témže hotelu znovu na viděnou.

Pěvecké zkoušky jsou dočasně zrušené
Naši vedoucí zpěvačku Lucku čekají maminkovské radosti, proto se pravidelné páteční zkoušky až do odvolání ruší.

Vzkaz pro členy - sraz před vystoupením
Kvůli změně času vystoupení v hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně na 19:30 se ve čtvrtek 26. května 2016 sejdeme u Střelnice už v 18:15.

Velká zkouška
V pátek 20. května 2016 se celý Horal sejde v 19. hodin na Velké zkoušce.

Pěvecké zkoušky od 18 hodin
S platností od pátku 13. května budou pěvecké zkoušky znovu probíhat od 18. do 19. hodiny. V pátek 6. května bude pěvecká zkouška naposledy od 17. do 18. hodiny.

Zrušené taneční zkoušky tento a příští týden
Ve dnech 8. dubna a 15. dubna 2016 se taneční zkoušky ruší, neboť tanečníci se podílejí na vystoupeních dvou párů v Harrachově. Nejbližší zkouška se uskuteční v pátek 22. dubna 2016.

Valná hromada a oslava narozenin
V pátek 1. dubna zažil Krkonošský Horal výjimečnou Valnou hromadu. Nebyla to totiž jen tak obyčejná Valná hromada, byla to zároveň oslava krásných 80. narozenin dvou našich členů - zpěvačky a tanečnice Marcely Hladíkové a harmonikáře Míry Drábka. Hezky jsme si oslavu s nimi užili i my ostatní a všichni jsme zažili pěkný a veselý večer. Pár výmluvných obrázků z něj na vás čeká ve fotogalerii Valná hromada 1. 4. 2016 a oslava narozenin.

Valná hromada
Dne 1. dubna 2016 od 18:30 se všichni sejdeme v Malém sále KD Střelnice na souborové Valné hromadě. Budeme projednávat, debatovat, hlasovat... a také oslavovat úžasná životní jubilea dvou našich členů. Na Valnou hromadu všichni přijdeme v horalském tričku.

Zrušené zkoušky na Velký pátek
Na Velký pátek 25. března 2016 se pěvecká i taneční zkouška ruší.

Pěvecká zkouška bude o hodinu dříve
Páteční pěvecké zkoušky se budou po nějaký čas probíhat o hodinu dříve - od 17 do 18 hodin.

Zámecký masopust na Sychrově
V sobotu 23. ledna 2016 Krkonošský Horal hrál, zpíval a tančil veselé masopustní písničky a tance na krásném novogotickém zámku Sychrově. Počasí si na nás připravilo velký chlad a celodenní chumelení, ale obecenstvo se naštěstí nedalo počasím odradit a čtyři naše vystoupení na „parketu“ v průjezdu velkolepé zámecké brány ocenilo potleskem.

Zpěvačky budou mít taneční zkoušku
V pondělí 18. ledna 2016 od 18:00 se sejdou v Malém sále KD Střelnice naše zpěvačky a budou společně trénovat své tance. Tanečníci jim v tom přejí hodně zdaru... a možná vám k tomu přijdeme zazpívat. :o)

Velká zkouška
V pátek 15. ledna 2016 proběhne Velká zkouška od 19:00 v Malém sále KD Střelnice.

PF 2016
Národopisný soubor Krkonošský Horal přeje všem příjemné a klidné prožití vánočních svátků, pod stromečkem radost a v novém roce 2016 pevné zdraví, mír a klid... a ať je nám všem do zpěvu a do tance.

Vánoční vystoupení v Hotelu Horizont
Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou letos nabízel svým hostům v předvánočním a vánočním čase příjemné zážitky. Večer 22. prosince jsme jim zpř