Zpět na Úvodní stránku Ozdoba hlavního nadpisu

Krkonošský Horal hledá právě vás

Spodní ozdoba nadpisuZpět do sekce Aktuality

NOVÉ ČLENY DO SOUBORU
Spodní ozdoba nadpisu
Krkonošský Horal žije, dělá na svých vystoupeních lidem radost svými písničkami a tanci, reprezentuje naši zem a naše hory i na festivalech v zahraničí – ale je nás málo a proto hledáme právě vás. Možná se teď nad tím pochybovačně usmíváte, že co byste u nás dělali zrovna vy, když vůbec neumíte tancovat, jste moc tlustí nebo moc staří. Vzdor vašim pochybám čekáme právě na vás. A co byste u nás mohli dělat?

Krkonošský Horáleček a Krkonšský Horálek jsou dětské součásti Krkonošského Horalu. V Horálečku se ty nejmenší děti pod láskyplným vedením Lucky a Káji učí základům pohybu a tanců, pohrají si tam se svými vrstevníky a pro ně záživně vybijí přebytečný elán. Krkonošský Horálek vede vedoucí Horalu Standa a tam už se starší děti učí své první ryze krkonošské tance a písničky, které pak tancují a zpívají na vystoupeních lidem.

Krkonošský Horal – mladší taneční složka – její součástí jsou lidé -náctiletí, -cetiletí i -sátiletí, zkrátka všichni ti, kteří se nebojí rychlejších krkonošských tanců založených převážně na kroku polky a valčíku, i těch úplně jedinečných. Vítáni jsou u nás všichni, kteří mají chuť tancovat a to i ti, kteří se zatím tancovat nenaučili nebo tancovali naposledy před třiceti lety v tanečních. Zkoušky máme v Malém sálu Kulturního domu Střelnice ve Vrchlabí každý pátek od 19. hodiny. Někdy však býváme na vystoupení nebo je zkuška zrušená, proto je lepší se napřed podívat sem na naší stránku, kde jsou data a časy zkoušek hned na Úvodní stránce. Pokud máte chuť, přijďte se podívat a zatancovat si s námi a uvidíte, že se vám to bude líbit.

Krkonošský Horal – seniorské tancování Když se začali na zkouškách scházet starší členové Horalu, původní myšlenkou bylo, že se budeme učit „scénické tance“. Proto i naše zkoušky dodnes jsou na horalské stránce uvedené jako „zkoušky scénického tance“, protože naše ženy a mladší členové nemají název „seniorské tancování“ moc rádi. Náš vedoucí Standa je však především choreograf a krásných krkonošských tanců je bezpočet, proto nakonec myšlenka scénického tancování upadla částečně do zapomnění a my tancujeme nejrůznější zajímavé tance – třeba košťatovej, kalcouskej, šeucouskej, dupáka, bábu nebo krkonošskou mazuru. Všechny mají společné to, že jsou spíš pomalejší, klidnější a nikdo na ně není ani moc starý, ani moc tlustý, ani moc škaredý. Jediné, co je potřeba, je chuť poznat krásné tance našich předků a hodinka času v pondělí od 18:30, kdy se scházíme na zkoušce v Malém sále Kulturního domu Střelnice ve Vrchlabí.

Krkonošský Horal – pěvecká složka Pěnice a pěvci se scházejí na zkoušce v Malém sále Kulturního domu Střelnice každý pátek od 18. hodiny a hodinku tam spolu zpívají ty nejkrásnější krkonošské písničky. Před Vánoci to jsou vánoční koledy, pak pilně nacvičujeme ty nejveselejší písničky na Masopust… a po zbytek roku to jsou písničky řemeslnické, rozverné i zamilované.

Krkonošský Horal – muzikanti Krásné je tancovat i zpívat, jenže jaké by to bylo zpívání i tancování bez muzikantů? Naštěstí se v Horalu sešlo pár lidí, jejichž láskou je hrát na tahací harmoniku, housle, klarinet nebo na basu, buben nebo vozembouch. Přesto však muzikantů není nikdy dost a proto pokud rádi hrajete na housle, harmoniku, klarinet nebo flétnu, budete vítáni s otevřenou náručí. Muzikanti obvykle hrají v pátek od 18. hodiny při pěveckých zkouškách.

Vše děláme jen z čisté lásky k folkloru a z potěšení, jakou nám hra, zpěv a tanec přináší. Pokud byste rádi mezi nás přišli a stali se součástí naší party, pak nás najdete každý pátek v KD Střelnice ve Vrchlabí od 18:00 do 21:00, případně nás můžete kontaktovat na tel. 603 923 297. Pokud si nejste jistí o co přesně jde, pak se přijďte podívat na některá naše vystoupení. A pokud máte jenom strach, tak ten zahoďte, protože žádný učený z nebe nespadl - každý jsme začínal od začátku :-)

SPONZORY
Spodní ozdoba nadpisu
Hledáme někoho, kdo má rád folklor a veselou partu lidí jakou jsem my, kdo si rád vyslechne dávné příběhy a písničky z našeho regionu, kdo se rád podívá na krkonošské tance, plné lásky, špásu, mladého vzdoru a mladistvého elánu a hlavně kdo by byl ochoten nás sponzorovat na našich blízkých i dalekých cestách. Pokud by se někdo takový našel, budeme rádi, když se nám ozve na tel. 605 511 742 nebo 603 923 297, příp. napíše na krkonossky.horal@seznam.cz

Zpět do sekce Aktuality