Zpět na Úvodní stránku Ozdoba hlavního nadpisu

Naše fotogalerie

Spodní ozdoba nadpisu


Rok 2019
Spodní ozdoba nadpisu

Boží hod velikonoční ve skanzenu v Kouřimi

Boží hod velikonoční ve skanzenu v Kouřimi
Byli jsme v krásný čas na krásném místě - to bychom mohli řict o našem vystoupení v Kouřimi. Čekalo nás totiž na Boží hod velikonoční - velikonční neděli 21. dubna ve skanzenu v Kouřimi. S našimi „tanci tří generací“ jsme dělali po celý den radost početnému obecentvu tam, kde je tančívali i naši předkové - ve stodole na mlatu. Jako doma jsme se tam cítili, dařilo se nám a v duši jsme cítili obrovskou radost. Dlouho budeme na tohle krásné vystoupení vzpomínat a už se těšíme, až do Kouřimi zavítáme znovu.

Horal a Horálek v Levínské Olešnici

Horal a Horálek v Levínské Olešnici
Slunečné odpoledne v sobotu 23. března 2019 trávil Horal v Kulturním domě v Levínské Olešnici. Pozval nás tam na obohacení svého setkání místní Klub důchodců a my se jim rozhodli udělat radost v hojném počtu - od těch nejmenších roztomilých horálečků přes horálky a horalské mladé tanečnice a tanečníky až po starší a zkušené horalské bardy. Některé tance a písničky tu měli lidé příležitost zažít poprvé... a moc se to obecentvu líbilo.

Masopust v Hostinném

Masopust v Hostinném
Krásný byl, ten letošní Masopust v Hostinném, celé odpoledne plné zpěvu, tance, radosti a tolika různých veselých maškar, že jsme nestačili obdivovat šikovnost a nadšení všech těch milých lidí. Ale i naše vystoupení mělo velký úspěch, obecenstvo naše nejveselejší tance, písničky i říkačky bavily a odměnilo nás velikým potleskem. Máme z toho v duši radost. Veliký dík patří kamarádce naší fotografky Lenky Alče za to, že nás po celé vystoupení takhle pěkně fotografovala.

Masopust v Hostinném - Angela Veselá

Masopust v Hostinném - Angela Veselá
Na Masopustu v Hostinném byla i paní Angela Veselá, oficiální fotografka obce Rudník, a nafotografovala tam nádhernou fotogalerii, která zachycuje všechno, co se v Hostinném ten den šustlo. Je to fotogalerie plná barev, veselí, radosti a nekonečné lidské fantazie a tvořivosti. Nechybí tam ani obrázky z našeho vystoupení a radost nám na konci udělalo i několikero krátkých filmečků. Děkujeme moc paní Angele.

Rok 2018
Spodní ozdoba nadpisu

Vánoční koncert s Horalem - Zdeněk Horák

Vánoční koncert s Horalem - Zdeněk Horák
17. prosince 2018 jsme zažili nádherný vánoční koncert v kostelíku v Kunčicích nad Labem. Kostelík je to malý, ale neobyčejně útulný a lidí se tam na nás přišlo podívat tolik, že byl úplně plný. Obecenstvo to bylo neobyčejně vřelé a koledy a vánoční písničky našich předků si užilo s velikou radostí. V obecenstvu byl i skvělý vrchlabský fotograf Zdeněk Horák, jemuž bystrému objektivu neuniklo nic a my vás můžeme pozvat do jeho fotogalerie, kde se s námi o obrázky z koncertu ochotně dělí.

Zpívání vánočních koled se souborem Krkonošský Horal

Zpívání vánočních koled - Jiří Novák
Jak i v Bibli stojí psáno, doma není nikdo prorokem. Platí to i pro naše domovské město Vrchlabí - zatímco jinam nás třeba i opakovaně zvou a my jim tam děláme radost, ve Vrchlabí pro nás vinou nepřátelství činitelů rozhodujících o oblasti kultury místo není. Aby si nás mohli užít lidé, kteří nás mají rádi, musíme občas nějaké vystoupení uspořádat sami. Nejkrásnějším časem je pro to čas Vánoc a nejkrásnějším místem Krkonošský Betlém. Takhle naše vánoční zpívání zachytil známý vrchlabský fotograf pan Jiří Novák.

Zpívání v Betlémě - Zdeněk Horák

Zpívání v Betlémě - Zdeněk Horák
Mrazivý, ale příjemný podvečer 14. prosince nás zastihl v krásném Krkonošském betlémě řezbáře Pavla Tryzny v soousedství vrchlabského náměstí, kam jsme přišli, abychom tam lidem udělali radost a vnesli jim ten pravý vánoční klid a mír zpěvem těch nejkrásnějších písniček a koled, které nám zanechali naši předkové jako to nejkrásnější dědictví. Vystoupení to bylo vydařené a obecenstvo moc příjemné. Neúnavný vrchlabský pan fotograf Zdeněk Horák při tom fotografoval a do jeho fotogalerie vás teď srdečně zveme.

Krkonošská kuchyně Rokytnice nad Jizerou

Krkonošská kuchyně Rokytnice nad Jizerou
V Rokytnici nad Jizerou bylo 21. července pořádné horko, ale hezky - zpívalo se tam, tancovalo a hrálo... ale také hodovalo, protože tamní slavnost byla zasvěcená krkonošské kuchyni. Moc dobře nám tam bylo, vystoupení jsme si užili a poprvé po více než stovce let jsme tam lidem pro radost tancovali krkonošskou mazuru. Jen pár obrázků z toho máme - však pán jménem Václav Peterka z našeho vystoupení vytvořil krátkký, ale pěkný filmeček, který najdete na adrese https://www.youtube.com/watch?v=h_222sPaY4c.

Horal na pouti v Martinicích

Horal na pouti v Martinicích
I když 12. května odpledne vyhrožovala bouřka, měl nás Krakonoš rád, takže nakonec dohřmělo někde za Starou Pakou a my mohli tak nerušeně tancovat a zpívat pro radost lidem na milé a příjemné pouti v Martinicích, kde nebyly žádné kolotoče a spousta reprodukované hudby, ale jen spousta krásného lidského umu. Obecenstvo bylo milé a bylo nám v Martinicích opravdu hezky, opravdové pohlazení pro duši nejen horalskou.

7. zámecký masopust na Sychrově

7. zámecký masopust na Sychrově
Hezky bylo 17. února na Sychrově - konečně nám zase jednou přálo počasí, tak jsme mohli tancovat a zpívat lidem pro radost před zámkem, v zámeckém parku a nebyla ani žádná velká zima. Stoly se prohýbaly pod dobrůtkami a když jsme zrovna nezpívali a netancovali pro radost lidem, tancovali jsme sobě pro radost s našimi sympatickými kamarádkami, folklorním souborem Horačky z Českého Dubu. Zažít se to dá i tomhle filmečku.

Masopust v Hostinném

Masopust v Hostinném
10. únor 2018 nás zastihl „pod obry“ na krásném historickém náměstí v Hostinném. Ten ten tam totiž bylo k vidění hodně - průvod plný veselých lidí, hostinský orloj, kdy se v okénku ve věži pod hodinami rozhodně neobjevovali apoštolové ani žádní svatí - a také my jsme tam tancovali a zpívali ty nejveselejší z našich písnček. Bylo tam pěkně, příjemně a vesele, moc se nám tam líbilo... a snad i s námi bylo lidem dobře.

Rok 2017
Spodní ozdoba nadpisu

Krkonošské zpěvy v Betlémě - Zdeněk Horák

Krkonošské zpěvy v Betlémě - Jiří Novák

Známým a šikovným vrchlabským fotografům neunikne nic zajímavého, co se v našem městě šustne. Potěšilo nás, že brali jako zajímavou příležitost k fotografování i naše Krkonošské zpěvy v Betlémě a ještě větší radost nám udělali se svými obrázky. Jedním z nich je i pan Jiří Novák, do jehož fotogalerie vás tímhle odkazem srdečně zveme.

Krkonošské zpěvy v Betlémě - Zdeněk Horák

Krkonošské zpěvy v Betlémě - Zdeněk Horák
Jen jediné vystoupení pro babičky a dědečky z Domova pro seniory nám přinesl letošní Advent... mrzelo nás to a proto jsme se rozhodli, že se alespoň na konci Adventu sejdeme lidmi v krásném Krkonošském Betlémě na našem náměstí a všichni si spolu zazpíváme. I když přišel déšť, účast byla docela hojná a lidem se zpívání moc líbilo. Dění v Betlémě neuniklo ani šikovnému vrchlabskému fotografovi panu Zdeňkovi Horákovi a do jeho fotogalerie vás teď s jeho svolením zveme.

22. Adámkovy foklorní slavnosti v Hlinsku

22. Adámkovy folklorní slavnosti v Hlinsku

Kdo v neděli 27. srpna 2017 zavítal do krásného Betléma v Hlinsku, ten toho určitě nelitoval. Na pódiu mezi krásnými starými roubenkami se střídaly folklorní soubory z Hlinska, z Chodska i z Moravy, byli jsme tam my a zlatým hřebem byla i dvě vystoupení souboru z Mexika. Krásné počasí bylo, obecenstvo si vystoupení všech náramně užilo a radostí bylo žít.

Festiválek Folklorní ozvěny Vrchlabí 2017

Festiválek Folklorní ozvěny Vrchlabí 2017

Dobře nám dne 17. srpna 2017 ve Vrchlabí bylo... na náměstí se konal každoroční festiválek folklorní ozvěny, v jehož rámci měly svá vystoupení soubory z Taiwanu, Makedonie a Slovenska. Největší radost nám však udělalo, že jsme tam měli vystoupení také my... a hlavně že se našim spoluobčanům, přátelům i duším nejbližším moc líbilo a užili si ho.

58. mezinárodní folklorní festival Europeade 2017 v Turku

58. mezinárodní folklorní festival Europeade 2017 v Turku

Pestrý byl letošní festival Europeade ve finském městě Turku, plný zážitků, barev, ale především setkávání s krásnými lidmi z celé Evropy. Z pestré mozaiky našich obrázků vybrala naše šikovná fotografka Lenka to nejlepší a připravila pro vás sadu pohlednic, díky nimž s námi ve stručnosti prožijete celý festival.

6. zámecký masopust na Sychrově

6. zámecký masopust na Sychrově

Masopust po roce přišel a do duší nám vnesl radost, o níž jsme se zatoužili podělit s celým světem. Příležitost k tomu přišla dne 18. února, v kteroužto sobotu pohostinně otevřel brány své zámek Sychrov. Jeho park i nádvoří ožily jarmarečním ruchem a vůněmi, rozezněly se zpěvem a rozzářily barvami krojů souborů Horal a Horačky.


Rok 2016
Spodní ozdoba nadpisu

Bramborobraní v Třebíči

18. folklorní festival Bramborobraní v Třebíči

Zaslouženého holdu dostalo se v sobotu 17. září 2016 v historickém městě Třebíči živitelkám lidu chudého horalského. Na tamním největším náměstí se sešly folklorní soubory, aby svými písničkami a tanci oslavily ty skromné rostlinky, jenž předky naše před hladem zachraňovaly a i my dnes je máme rádi - brambory.

Staročeský jarmark na hradě

Staročeský jarmark na hradě

Rej jarmareční všeliký sobotního dne 10. září 2016 od půl desáté na hradě v Mladé Boleslavi zavládl. Řemeslníci, kramáři a kupčíci rozliční vyvolávali, nabízeli a smlouvali, lid obecný nakupoval a veselil se při dětských taškařicích i pohádkových příbězích prastarých, též i písničky, tance a poudačky Krkonošského Horalu a Horálku rozptýlení vítané mu přinesly.

Dožínky v muzeu - hartanet

Dožínky v muzeu - Zdeněk Horák
V pátek 2. září pomohl Horal oživit vzpomínku na dávnou oslavu úspěšného ukončení sklizně - dožínky. Vrchlabské Dožínky se konaly v příjemném parčíku za Krkonošským muzeem ve Čtyřech domcích a byla to událost plná vůní, darů přírody a nádherného vzpomínání na odkaz našich předků. Velkou část z ní skvěle zachytil svým objektivem známý fotograf Zdeněk Horák, jenž na Internetu uveřejňuje své obrázky pod přezdívkou hartanet. Děkujeme.

Dožínky v muzeu - hory200

Dožínky v muzeu - Jiří Novák
Krásné letní počasí v pátek 2. září přilákalo na krásné Dožínky v muzeu nejednoho z proslulých vrchlabských fotografů a fotografek. Jedním z nich byl i Jiří Novák, který uveřejňuje na Internetu často obrázky ze všeho zajímavého, co se ve Vrchlabí šustne, a činí tak pod přezdívkou hory200. Děkujeme i jemu za krásné obrázky, skvěle vystihující atmosféru toho příjemného odpoledne.

Vystoupení v hotelu Harmony

Vystoupení v hotelu Harmony

Když se 24. června po žhavém dni počínajícího léta snášel na hory příjemný vlahý večer, zažili hosté hotelu Harmony ryze krkonošské zpestření svého pobytu... přišli jsme jim tam zahrát, zazpívat a tančit pro ně... i s nimi. Večer to byl příjemný a než jsme skončili, nikdo se nemračil.

Valná hromada a oslava narozenin

Valná hromada a oslava narozenin

V pátek 1. dubna zažil Krkonošský Horal výjimečnou Valnou hromadu. Nebyla to totiž jen tak obyčejná Valná hromada, byla to zároveň oslava krásných 80. narozenin dvou našich členů - zpěvačky a tanečnice Marcely Hladíkové a harmonikáře Míry Drábka. Hezky jsme si oslavu s nimi užili i my ostatní a všichni jsme zažili pěkný a veselý večer.

Zámecký masopust na Sychrově

6. zámecký masopust na Sychrově

Mrazivý a zachumelený 21. leden 2016 přinesl na nádvoří a do parku novogotického zámku Sychrova ruch a veselí... slavil se tam totiž Zámecký masopust. Aby to byl ten pravý masopust se zpěvem a tancem, o to se postaraly folklorní soubory Horal a Horačky. Jak to tam bylo příjemné, to zachytila svým objektivem šikovná paní Jana Strouhalová. Děkujeme.


Rok 2015
Spodní ozdoba nadpisu

120 let SDH v Arnultovicích

Oslava 120 let trvání Sboru dobrovolných hasičů v Arnultovicích
3. a 4. října zažili v Arnultovicích velkou slávu - místní Sbor dobrovolných hasičů slavil 120 let od svého založení. Slavilo se celý víkend a součástí oslav bylo v neděli 4. října i vystoupení Horálku a Horalu. Hodinu a půl dlouhé vystoupení naplnilo sál nově zrekonstruované hasičské zbrojnice radostí a potleskem. Díky skvělému obecenstvu jsme si ho báječně užili i my a bylo to jedno z nejkrásnějších vystoupení letošního roku.

Foklorní ozvěny - festiválek ve Vrchlabí

Foklorní ozvěny - festiválek ve Vrchlabí
Naše vystoupení na letos jen jednodenním vrchlabském festiválku bylo zasvěcené známému krkonošskému spisovateli, dlouholetému kronikáři Benecka, oblíbenému učiteli a velkému znalci hor Milošovi Gerstnerovi, od jehož narození letos uplynulo 100 let. Na závěr vystoupení jsme lidem pro radost zatančili „velký tanec“ tak, jak ho měli možnost vidět návštěvníci festivalu Europeade v Helsingborgu ve Švédsku, kde patřil k nejlepším tancům festivalu.

Mezinárodní folklorní festival Europeade 2015 v Helsingborgu

56. mezinárodní folklorní festival Europeade 2015 v Helsingborgu
Svůj jubilejní 10. festival Europeade prožil Horal v krásném švédském městě Helsingborgu a stejně jako v minulých letech si svou účast na největším folklorním festivalu Evropy báječně užil. Nezapomenutelný pro nás bude Velký tanec na Slavnostním zahájení festivalu, vystoupení v ulicích města, průvod všech souborů, přátelení s krásnými lidmi z celé Evropy i západy slunce nad mořem.

Pouť v Dolní Kalné

Pouť v Dolní Kalné

4. července prožíval Krkonošský Horal nelehké chvíle - v saharském vedru nás čekalo hodinové vystoupení na pouti v Dolní Kalné. Sluníčko sálalo a rychle vysilovalo, přesto si obecenstvo našich písniček a tanců užívalo a proto jsme si nakonec vystoupení hezky užili i my.

Dny česko-polské kultury v Nové Pace

Dny česko-polské kultury v Nové Pace

V pátek 19. června 2015 jsme reprezentovali kulturu Krkonoš na Dnech česko-polské kultury v Nové Pace na náměstí. I když toho dne střídaly menší dešťové přeháňky větší, na odpoledne Krakonoš přičaroval sluníčko a my jsme mohli spokojeně hrát, zpívat a tancovat před solidně zaplněným hledištěm.

Dny česko-polské kultury v Nové Pace

Horálek tančí pro Míšu

Ve dvou dnech zažil Krkonošský Horálek dvě vystoupení u nás ve Vrchlabí. To druhé se odehrálo 23. května před zámkem v Zámeckém parku, který se ten den proměnil v kouzelné království, plné pohádkových bytostí a kouzelných úkolů pro statečné malé prince a princezny. Výtěžek akce posloužil nákupu nezbytných pomůcek pro nemocného Míšu.

Horálek ve Vrchlabí na náměstí

Horálek ve Vrchlabí na náměstí

22. května zpíval a tančil Krkonošský Horálek pro radost všech, kteří toho dne zavítali na vrchlabské náměstí. Byl krásný, vlahý a slunečný jarní den a vystoupení se našim dětem vydařilo.

Taneční zkoušky - jaro 2015

Taneční zkoušky - jaro 2015

Po velmi smutné zimě zavál v taneční složce Horalu s několika novými mladými členy svěží vítr a hned bylo veseleji. Se svými vnučkami Karolínkou a Kačkou začala chodit i naše horalská fotografka - jejich babička Lenka, která je po zkoušce vozí domů... ale sama netancuje a proto se na zkouškách nudila. A co dělá fotografka, když se nudí? Fotografuje...

5. zámecký masopust na Sychrově

5. zámecký masopust na Sychrově
21. února 2015 nám na dalším ročníku Zámeckého masopustu na zámku Sychrově přálo štěstí - po mrazivém ránu přišel krásný den plný sluníčka a příjemné počasí přilákalo spoustu dobře naladěných lidí. Těm naše veselé masopustní písničky a tance náladu rozhodně nezkazily a potlesk byl odměnou, která nás hřála u srdce po každém ze čtyř vystoupení. Děkujeme, byla to pro nás velká radost a už se těšíme, až se spolu sejdeme příště.


Rok 2014
Spodní ozdoba nadpisu

Dům u sedmi lomenic - Vrchlabí 2014 (autor L. Doubravská)
Řemeslný jarmark - Vrchlabí 2014 (autor L. Doubravská)
Řemeslný jarmark - Vrchlabí 2014 (autor J. Novák)
Hotel Horal - Špindlerův Mlýn 2014 (autor L. Doubravská)
Oslava k založení Černého Dolu 2014 (autor L. Doubravská)
Vystoupení zpěvaček a dětí v domově důchodců - Vrchlabí 2014 (autor L. Doubravská)
VELIKONOČNÍ TRHY - Sychrov 2014 (autor L. Doubravská)
4.ZÁMECKÝ MASOPUST - Sychrov 2014 (autor L. Doubravská)


Rok 2013
Spodní ozdoba nadpisu

Vánoční vystoupení v Peci pod Sněžkou - 2013 (autor L. Doubravská)
Vánoční jilemnický jarmark - 2013 (autor L. Doubravská)
Vánoční jilemnický jarmark - 2013 (autor J. Novák)
Vánoční jilemnický jarmark - 2013 (autor Z. Horák)
Den seniorů s dechovkou ve Vrchlabi - 2013 (autor L. Doubravská)
Den seniorů s dechovkou ve Vrchlabi - 2013 (autor Z. Horák)
Europeade 2013 Gotha - Německo
Májová veselice ve Vrchlabí - 2013 (autor Z. Horák)
Májová veselice ve Vrchlabí - 2013 (autor L. Doubravská)


Rok 2012
Spodní ozdoba nadpisu

Pohoštění obecní polévkou - advent ve Studenci 2012
Domov pro seniory ve Vrchlabí
Folklorní festival ve Vrchlabí 2012
1. máj 2012


Rok 2011
Spodní ozdoba nadpisu

Adventní vystoupení ve Vrchlabí
Den partnerských měst, Kowary, Polsko
Park miniatur, Kowary, Polsko,
Mezinárodní folklorní festival, Vrchlabí 2011
Europeade 2011 Tartu - Estonsko - naše vystoupení
Europeade 2011 Tartu - Estonsko - festivalová cesta
Nádherný víkend ve Voděradech 2011
I. Pojizerský folklorní festival v Bakově nad Jizerou
Vystoupení v Kouřimi
Velikonoce na Dlaskově statku - děti
Velikonoce na Dlaskově statku


Rok 2010
Spodní ozdoba nadpisu

Předvánoční jarmark v Nové Pace
Oslava 40letého výročí souboru Horačky v Českém Dubu
Mezinárodní folklorní festival 2010 ve Vrchlabí
Europeade 2010 Bolzano - Itálie
Jilemnice 2010
Janské lázně 2010
1.máj 2010
Dlaskův statek 2010


Rok 2009
Spodní ozdoba nadpisu

Na chaloupce 2009
Dožínkové slavnosti v Doksech
Mezinárodní folklorní festival 2009 ve Vrchlabí
Europeade 2009 Klajpeda - Litva - závěrečné vystoupení
Europeade 2009 Klajpeda - Litva
Lety u Prahy 2009
1. máj 2009
Dlaskův statek 2009


Rok 2008
Spodní ozdoba nadpisu

Na chaloupce v krojích 2008
Na chaloupce 2008
Europeade 2008 Martigny - Švýcarsko podruhé
Europeade 2008 Martigny - Švýcarsko poprvé
Ratibořice 2008
Špindlerova bouda
Jičín 2008


Rok 2007
Spodní ozdoba nadpisu

Europeade 2007 Horsens - Dánsko podruhé
Europeade 2007 Horsens - Dánsko poprvé


Rok 2005
Spodní ozdoba nadpisu

Europeade 2005 Quimper - Francie


Rok 2004
Spodní ozdoba nadpisu

Europeade 2004 Riga - Lotyšsko


Rok 2003
Spodní ozdoba nadpisu

Europeade 2003 Nuoro - Sardinie


Ostatní
Spodní ozdoba nadpisu

Hrátky naší fotografky
Staré fotografie
Různé