Zpět na Úvodní stránku Ozdoba hlavního nadpisu

Horalský kalendář

Spodní ozdoba nadpisu
Nejbližší vystoupení
Spodní ozdoba nadpisu

Masopust v Hostinném
V sobotu 23. února bude v Hostinném náramně veselo. Nejprve projde městem průvod plný barev a pak budou i různá vystoupení, která budou mít za cíl jediné - aby obecenstvo mělo co nejlepší náladu. I my tam budeme - tak přijďte - a od 13:30 se tam spolu uvidíme.

Nejbližší zkouška
Spodní ozdoba nadpisu
VELKÁ ZKOUŠKA
V pátek 22. února 2019 od 18. hodiny v Malém sále KD Střelnice.

Zkouška scénického tance
V pondělí 25. února 2019 od 18:30 v Malém sále KD Střelnice.

Máte-li chuť se přidat k Horalu, neváhejte a přijďte se na některou z našich zkoušek podívat. Budete vřele vítáni.


Nadcházející vystoupení
Spodní ozdoba nadpisu
Masopust v Hostinném
Dobře bude v sobotu 23. února v Hostinném. Napřed projde městem barevný a veselý průvod a pak se tam strhne rej nejrůznější maškar, scének, tanců i písniček, stoly se budou prohýbat pod nejrůznějším dobrůtkami a nikdo tam nebude toho dne smutný. I my budeme u toho, tak pokud dorazíte, od 13:30 se tam spolu uvidíme.

Masopust v Nové Pace
Víte, kde budete trávit Taneční neděli 3. března 2019? My už ano - od 14. hodiny budeme zpívat pro všechny, kteří přijedou do Nové Paky nebo v ní bydlí. Podrobnosti bohužel zatím nevíme, ale až vedět budeme, určitě je sem napíšeme.

Masopustní outerek ve Vrchlabí
Přiďte děti, dámy, chlapi,
na Masopust do Verchlábi.
Smutku ušemu dáme vale,
bude nám tam spolu kale.
Budem ísť a budem piť,
zpelna herlla tejnořiť.
Muzikanti budou hráť
a my spolu terlovať.
Nakonec se zasmějeme
a ušichni se vobejmeme.

A tohle všechno se bude dít ve Vrchlabí na náměstí o masopustním outerku 5. března 2019 a vypukne to pravděpodobně od 15:30 hodiny.

Vystoupení v Levínské Olešnici
Co přesně se bude dít v sobotu 23. března v kulturním domě v Levínské Olešnici, to zatím nevíme, ale radost nám dělá jedno vědomí - že tam bude vřele vítán úplně celý Krkonošský Horal od nejmenšího horálečka až po toho nejstaršího horala.

Slavnosti koní, historie a řemesel
V neděli 30. června nás bude čekat jedno z nejkrásnějších vystoupení celého roku - budeme totiž tancovat a zpívat na břehu Labe pod nádherným barokním Hospitalem Kuks a do našeho zpěvu bude znít nespoutané ržání koní a vyvolávání všech těch, jejichž ruce ze zlata dokáží stvořit neopakovatelnou a jedinečnou krásu.

International County-Wandering Festival 2019
Už od roku 2002 se každé léto pořádá na jihu Maďarska oblíbený festival International County-Wandering Festival 2019 Mezinárodní krajský putovní festival, jehož střediskem je lázeňské město Makó, ležící asi 31 km na východ od velkého města Szeged. Letos v čase od 17. do 22. července 2019 se tam vypravíme i my, abychom tam reprezentovali naše město, kraj a zemi a dělali tam lidem radost svým uměním. Podle předběžného programu budeme mít vystoupení:
Ve čtvrtek 18. července 2019 v lázeňském městě Cserkeszőlő vzdáleném 38 km cesty východně od města Kecskemét v čase mezi 13:45 - 17:00 hod.
V sobotu 20. července 2019 ve vsi Domaszék ležící asi 10 km na západ od města Szeged v čase mezi 17:45 a 20:00.
V neděli 21. července 2019 v lázeňském městě Cserkeszőlő v čase mezi 13:45 - 17:00 hod.

O dalších vystoupeních jednáme a včas vám dáme vědět o každé příležitosti, při níž se s vámi s radostí setkáme.

Horalské zkoušky
Spodní ozdoba nadpisu
Zkoušky Krkonošského Horalu se konají v Kulturním domě Střelnice ve Vrchlabí, obvykle v Malém sálu, někdy i na jevišti Velkého sálu.

Zkoušky scénického tance
Každé pondělí mezi 18:00 a 19:00 hod. schází se horalské pěnice, pěvci i někteří tanečníci a společně zpívají a tancují tance, připomínající dávný život krkonošských horalů i jeho radosti.

Pěvecké zkoušky aneb posezení s muzikou
Každý pátek mezi 18. a 19. hodinou se schází naše pěnice a pěvci, aby si společně zapěli naše krkonošské písničky. Kdybyste měli chuť jít si zazpívat s námi, jste vítáni. Aktuální informace o konání zkoušky získáte na čísle 737 430 766.

Taneční zkoušky
Každý pátek od 19:00 do 21:00 je v Malém sále na Střelnici veselo - tančí se tam polka veselá prokládaná vobkročáky, valčík a především naše krkonošské tance - řemeslnické, rozverné i romantické. Přijďte si zatančit s námi...

Při zrušení zkoušky se posílají sms zprávy členům souboru.