Zpět na Úvodní stránku Ozdoba hlavního nadpisu

Horalský kalendář

Spodní ozdoba nadpisu
Nejbližší vystoupení
Spodní ozdoba nadpisu
Slavnosti koní, historie a řemesel
30. června ožije krásný barokní Kuks ržáním koní, vyvoláváním trhovců, cinkáním kovadlin, vůní dřeva i hrčením kolovrátku. A nebudeme u toho scházet ani my a našimi řemeslnickými tanci.

Nejbližší zkouška
Spodní ozdoba nadpisu
Pěvecká zkouška
V pátek 21. června 2019 od 18. hodiny v Malém sále KD Střelnice.

Taneční zkouška
V pátek 21. června je zkouška zrušená.


Zkouška scénického tance
V pondělí 24. června 2019 od 18:30 v Malém sále KD Střelnice.

Velká zkouška
V pátek 28. června 2019 od 18. hodiny v Malém sále KD Střelnice.


Máte-li chuť se přidat k Horalu, neváhejte a přijďte se na některou z našich zkoušek podívat. Budete vřele vítáni.


Nadcházející vystoupení
Spodní ozdoba nadpisu
Folklorní festival Kowary
Sobota 25. května zastihne Krkonošský Horal v Krkonoších, ale na opačné straně, té slezské, na festivalu ve městě jménem Kowary.

Já mám koně - 15. ročník Krajského dne koně Libereckého kraje
Nádherný zážitek bude čekat dne 1. června 2019 každého, kdo zavítá do města Lomnice nad Popelkou. V Tyršově parku a okolí se uskuteční největší setkání koní a jejich chovatelů obohacené pestrým programem, jehož hlavním bodem bude Jízda králů z Kunovic. Setkat se tam však budete moct i s námi - nejprve v průvodu a poté i v parku na vystoupení. Je na co se těšit - a my už se moc těšíme.

Slavnosti koní, historie a řemesel
V neděli 30. června nás bude čekat jedno z nejkrásnějších vystoupení celého roku - budeme totiž tancovat a zpívat na břehu Labe pod nádherným barokním Hospitalem Kuks a do našeho zpěvu bude znít nespoutané ržání koní a vyvolávání všech těch, jejichž ruce ze zlata dokáží stvořit neopakovatelnou a jedinečnou krásu. Více se dočtete, když zavítáte na stránku www.slavnostikonikuks.cz.

Oslava 2. narozenin Stezky korunami stromů v Janských Lázních
V sobotu 6. července 2019 se bude na Stezce korunami stromů v Janských Lázních bouřlivě oslavovat a věru bude co - v ty dny Stezka korunami stromů dovrší druhý rok a věru, že bude k čemu gratulovat. Pozvaní jsme i my, abychom tam udělali lidem radost svým umění - a vřele zváni jste i vy všichni.

International County-Wandering Festival 2019
Už od roku 2002 se každé léto pořádá na jihu Maďarska oblíbený festival International County-Wandering Festival 2019 Mezinárodní krajský putovní festival, jehož střediskem je lázeňské město Makó, ležící asi 31 km na východ od velkého města Szeged. Letos v čase od 17. do 22. července 2019 se tam vypravíme i my, abychom tam reprezentovali naše město, kraj a zemi a dělali tam lidem radost svým uměním. Podle předběžného programu budeme mít vystoupení:
Ve čtvrtek 18. července 2019 v lázeňském městě Cserkeszőlő vzdáleném 38 km cesty východně od města Kecskemét v čase mezi 13:45 - 17:00 hod.
V sobotu 20. července 2019 ve vsi Domaszék ležící asi 10 km na západ od města Szeged v čase mezi 17:45 a 20:00.
V neděli 21. července 2019 v lázeňském městě Cserkeszőlő v čase mezi 13:45 - 17:00 hod.

Krkonošská kuchyně v Rokytnici nad Jizerou
V sobotu 27. července se v čase od 12. do 24. hodiny na Dolním náměstí v Rokytnici nad Jizerou odehraje další ročník příjemné slavnosti jménem Krkonošská kuchyně. Bude tam veselo, budou se tam jíst chlupáče se zelim a s cibulej nebo sejkory a bude se tam zpívat, hrát a tancovat. A nebudeme u toho chybět ani my.

Dožínky ve skanzenu v Kouřimi
V sobotu 17. srpna se znovu s radostí vrátíme do skanzenu v Kouřimi, kde tentokrát budeme se všemi návštěvníky oslavovovat úspěšnou sklizeň.

O dalších vystoupeních jednáme a včas vám dáme vědět o každé příležitosti, při níž se s vámi s radostí setkáme.

Horalské zkoušky
Spodní ozdoba nadpisu
Zkoušky Krkonošského Horalu se konají v Kulturním domě Střelnice ve Vrchlabí, obvykle v Malém sálu, někdy i na jevišti Velkého sálu.

Zkoušky scénického tance
Každé pondělí mezi 18:00 a 19:00 hod. schází se horalské pěnice, pěvci i někteří tanečníci a společně zpívají a tancují tance, připomínající dávný život krkonošských horalů i jeho radosti.

Pěvecké zkoušky aneb posezení s muzikou
Každý pátek mezi 18. a 19. hodinou se schází naše pěnice a pěvci, aby si společně zapěli naše krkonošské písničky. Kdybyste měli chuť jít si zazpívat s námi, jste vítáni. Aktuální informace o konání zkoušky získáte na čísle 737 430 766.

Taneční zkoušky
Každý pátek od 19:00 do 21:00 je v Malém sále na Střelnici veselo - tančí se tam polka veselá prokládaná vobkročáky, valčík a především naše krkonošské tance - řemeslnické, rozverné i romantické. Přijďte si zatančit s námi...

Při zrušení zkoušky se posílají sms zprávy členům souboru.