Zpět na Úvodní stránku Ozdoba hlavního nadpisu

Horalský kalendář

Spodní ozdoba nadpisu
Nejbližší vystoupení
Spodní ozdoba nadpisu
Svatováclavské posvícení
28. září se bude vesele a krásně oslavovat svátek svatého Václava na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova. Bude se tam dobře jist a pít, řemeslníci tam budou dělat radost lidem svou šikovností a bude se tam i hrát, zpívat a tancovat. I my tam budeme a bude nám tam určitě moc hezky.

Nejbližší zkouška
Spodní ozdoba nadpisu
Pěvecká zkouška
V pátek 8. listopadu 2019 od 18:00 v Malém sálu KD Střelnice ve Vrchlabí.

Taneční zkouška
V pátek 8. listopadu 2019 od 19. hodiny v Malém sálu KD Střelnice.

Zkouška scénického tance
V pondělí 11. listopadu 2019 od 19. hodiny v Malém sálu KD Střelnice.

Máte-li chuť nás poznat a případně se k nám přidat, nerozpakujte se na některou z našich zkoušek přijít podívat. Budete vřele vítáni.


Nadcházející vystoupení
Spodní ozdoba nadpisu
Festiválek Folklorní ozvěny Vrchlabí
Po roční přestávce bude ve čtvrtek 15. srpna u nás ve Vrchlabí na náměstí barevně a veselo - z Červeného Kostelce k nám přijedou soubory z Japonska, Taiwanu a Slovenska... a součástí programu budeme i my s našimi krkonošskými písničkami a tanci. Příjemné odpoledne zakončí večerní posezení s vínem a kytarou.

Svatováclavské posvícení na Dlaskově statku
28. září bude mnohé potěšení čekat na krásném Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova. Stoly se budou prohýbat pod jídlem a pitím, řemeslníci budou prodávat všechnu možnou krásu stvořenou jejich rukama a stvořit si něco budete mít příležitost i vy sami. K dovršení pohody a dobré nálady bude připravený kulturní program a jeho součástí budou i naše písničky a tance.

O dalších vystoupeních jednáme a včas vám dáme vědět o každé příležitosti, při níž se s vámi s radostí setkáme.

Horalské zkoušky
Spodní ozdoba nadpisu
Zkoušky Krkonošského Horalu se konají v Kulturním domě Střelnice ve Vrchlabí, obvykle v Malém sálu, někdy i na jevišti Velkého sálu.

Zkoušky scénického tance
Každé pondělí mezi 18:00 a 19:00 hod. schází se horalské pěnice, pěvci i někteří tanečníci a společně zpívají a tancují tance, připomínající dávný život krkonošských horalů i jeho radosti.

Pěvecké zkoušky aneb posezení s muzikou
Každý pátek mezi 18. a 19. hodinou se schází naše pěnice a pěvci, aby si společně zapěli naše krkonošské písničky. Kdybyste měli chuť jít si zazpívat s námi, jste vítáni. Aktuální informace o konání zkoušky získáte na čísle 737 430 766.

Taneční zkoušky
Každý pátek od 19:00 do 21:00 je v Malém sále na Střelnici veselo - tančí se tam polka veselá prokládaná vobkročáky, valčík a především naše krkonošské tance - řemeslnické, rozverné i romantické. Přijďte si zatančit s námi...

Při zrušení zkoušky se posílají sms zprávy členům souboru.