Zpět na Úvodní stránku Ozdoba hlavního nadpisu

Horalský kalendář

Spodní ozdoba nadpisu
Nejbližší vystoupení
Spodní ozdoba nadpisu
Jičín, město pohádky
V sobotu 15. září vneseme na Valdštejnovo náměstí v Jičíně tu pravou krkonošskou pohádkovou náladu našimi písničkami a tanci. Nejprve od 10:30 Horálek - dětské oddělení Horalu a pak odpoledne od 14:00 i my.

PRO HORALÁKY: Sraz u KD Střelnice ve Vrchlabí je v 8:30, v 9:00 odjíždíme, v 9:15 budeme stavět ve Valteřicích, přibližně v 9:25 budeme na autobusovém nádraží v Jilemnici.

Nejbližší zkouška
Spodní ozdoba nadpisu
Zrušené zkoušky
Zkoušky v pondělí 17. září a v pátek 21. září jsou ZRUŠENÉ.


Zkouška scénického tance
V pondělí 24. září 2018 od 18:00 v Malém sále KD Střelnice Vrchlabí.

Pěvecká zkouška
V pátek 28. září 2018 od 18:00 hod. v Malém sále KD Střelnice Vrchlabí.

VELKÁ ZKOUŠKA
V pátek 28. září 2018 od 19:00 hod. v Malém sále KD Střelnice Vrchlabí.


Máte-li chuť se přidat k Horalu, neváhejte a přijďte se na některou z našich zkoušek podívat. Budete vřele vítáni.


Nadcházející vystoupení
Spodní ozdoba nadpisu
Jičín, město pohádky
Pohádkový čas zažije město Jičín mezi 12. a 16. zářím - ve školách se nebudou dávat špatné známky ani poznámky, lidé tam nebudou kouřit, mluvit sprostě, ani na sebe nebudou zlí... ale hlavně se tam po všechny ty dny bude hrát, zpívat, tancovat, prožívat napínavé pohádkové příběhy, všichni si tam budou moct hrát, mlsat a veselit se.

V sobotu 15. září tam budeme za naše krásné, pohádkové hory vystupovat i my, malí i velcí Horalové, s našimi nejveselejšími písničkami a tanci. Nejprve od 10:30 přijdou na řadu malí Horálci - dětská složka Krkonošského Horalu - a poté od 14. hodiny budeme hodinu tancovat a zpívat pro radost vám všem i my, dospělí.

Horaláci, sraz máme v 8:30 u Střelnice ve Vrchlabí, v 9:00 odjíždíme, v 9:15 budeme ve Valteřicích, kolem 9:25 na autobusovém nádraží v Jilemnici.

VIII. Tuláčkovy slavnosti - perlařské
Vh Poniklý, tam bude šejdovec, terlovať tam bude pellář, šeuc... kdepak šejdovec, veliká sláva v sobotu 29. září 2018 bude - oslava řemesla, které dalo chudým ponikelským horalům obživu a proslavilo Poniklou široko daleko. Program najdete na adrese http://www.ponikla.cz/obcan/kultura-2/viii-tulackovy-slavnosti-perlarske-280_99cs.html. My v něm máme místo od 13:30 a budeme hrát, zpívat a tancovat asi hodinu.

O dalších vystoupeních jednáme a včas vám dáme vědět o každé příležitosti, při níž se s vámi s radostí setkáme.

Horalské zkoušky
Spodní ozdoba nadpisu
Zkoušky Krkonošského Horalu se konají v Kulturním domě Střelnice ve Vrchlabí, obvykle v Malém sálu, někdy i na jevišti Velkého sálu.

Zkoušky scénického tance
Každé pondělí mezi 18:00 a 19:00 hod. schází se horalské pěnice, pěvci i někteří tanečníci a společně zpívají a tancují tance, připomínající dávný život krkonošských horalů i jeho radosti.

Pěvecké zkoušky aneb posezení s muzikou
Každý pátek mezi 18. a 19. hodinou se schází naše pěnice a pěvci, aby si společně zapěli naše krkonošské písničky. Kdybyste měli chuť jít si zazpívat s námi, jste vítáni. Aktuální informace o konání zkoušky získáte na čísle 737 430 766.

Taneční zkoušky
Každý pátek od 19:00 do 21:00 je v Malém sále na Střelnici veselo - tančí se tam polka veselá prokládaná vobkročáky, valčík a především naše krkonošské tance - řemeslnické, rozverné i romantické. Přijďte si zatančit s námi...

Při zrušení zkoušky se posílají sms zprávy členům souboru.